اخبار کوتاه خارجی
 

قدوس: توانایی ماندن در لوشامپیونه را داریم

هافبک ایرانی آمیان فرانسه عنوان کرد که بی صبرانه منتظر ۲ بازی پایانی لیگ فرانسه است.به گزارش خبرگزاری فارس، سامان قدوس، هافبک ملی پوش کشورمان و عضو باشگاه آمیان فرانسه درباره شانس ماندنشان در لوشامپیونه در مصاحبه با سایت « courrier-picard» فرانسه گفت: من بی صبرانه منتظر حضور در ۲ بازی باقی مانده لیگ هستم و بازی های تحت فشار را دوست دارم. اگر ما تحت فشار نبودیم نمی توانستیم به تولوز گل بزنیم. در آن بازی خوب بازی کردیم و فرصت هایی را برای خودمان خلق کردیم. باید آرامش خودمان را حفظ کنیم.ما توانایی ماندن در لوشامپیونه را داریم. خیلی خوب می دانستم که باید مبارزه کنیم تا در لیگ بمانیم.تیم آمیان اکنون با ۳۵ امتیاز در رده شانزدهم جدول ۲۰ تیمی لوشامپیونه فرانسه قرار دارد.

تورنتو و پورتلند فینالیست های شرق و غرب لیگ NBA

در آخرین دیدارهای مرحله نیمه نهایی دو کنفرانس شرق و غرب لیگ NBA تورنتو و پورتلند پیروز شدند و به فینال رسیدند.به گزارش ایرنا هفتمین و آخرین مسابقه های مرحله نیمه نهایی کنفرانس شرق و غرب برگزار شد که در جریان این دو دیدار تورنتو برابر فیلادلفیا به برتری رسید و راهی فینال شد و پورتلند نیز دنور را حذف کرد و حریف گلدن استیت در فینال کنفرانس غرب شد. تورنتو در رقابتی نزدیک توانست در ثانیه های پایانی ۹۲ بر ۹۰ فیلادلفیا را شکست دهد و حریف میلواکی در فینال کنفرانس شرق لیگ بسکتبال حرفه ای آمریکا شود. در این مسابقه که تا ثانیه های پایانی برابر بود کاوی لئونارد پیش از تمام شدن مسابقه شوت خود را وارد سبد فیلادلفیا کرد و باعث برد تیمش شد. او در این دیدار ۴۱ امتیاز، ۸ ریباند و ۳ پاس منجربه گل داشت و ستاره میدان شد.

آلیسیون بهترین دروازه‌بان و هازارد بهترین پاسور لیگ برتر

دروازه‌بان تیم لیورپول به عنوان بهترین دروازه بان فصل ۱۹-۲۰۱۸ لیگ برتر و ادن هازارد به عنوان بهترین پاسور برگزیده شدند.به گزارش ایسنا و به نقل از گاردین، در نهایت فصل ۱۹- ۲۰۱۸ لیگ برتر انگلیس با قهرمانی منچسترسیتی به پایان رسید تا این تیم بتواند قهرمانی خودش را در لیگ برتر تکرار کند.بعد از پایان این فصل از رقابت‌ها، آمارهای منتخب اعلام شد که به شرح زیر هستند:

بیش‌ترین کلین شیت:

آلیسون بکر (لیورپول) ۲۱ کلین شیت، ادرسون (منچسترسیتی) ۲۰ کلین شیت

آلیسون بکر توانست در هفته آخر دروازه تیم خود را بسته نگه دارد تا با ۲۱ کلین شیت دستکش طلایی لیگ برتر را به خود اختصاص دهد. او بعد از پتر چک و پپه رینا سومین دروازه‌بانی است که در فصل اول حضورش در لیگ جزیره به این مهم می‌رسد.

بهترین پاسور گل:

ادن هازارد (چلسی) ۱۵ پاس گل، رایان فریزر (بورنموث) ۱۴ پاس گل

ادن هازارد که بحث رفتنش از چلسی به رئال مادرید بسیار شنیده می‌شود با ۱۵ پاس گل عنوان بهترین پاسور این فصل لیگ برتر را به خود اختصاص داد تا بار دیگر ارزش‌هایش را نشان دهد.

بیش‌ترین پاس:

جورجینیو (چلسی) ۳۱۱۸ پاس، فیرجیل فان دایک (لیورپول) ۳۰.۳۷ پاس

هافبک تدافعی تیم چلسی که با نظر مائوریسیو ساری از ناپولی به چلسی آمد توانست بیش از هر بازیکن دیگری در لیگ برتر پاس بدهد و بالاتر از فان دایک قرار گیرد.

بیش‌ترین گل:

منچسترسیتی ۹۵ گل، لیورپول ۸۹ گل، آرسنال ۷۳ گل

آقای گل:

امریک اوبامیانگ (آرسنال) – محمد صلاح و سادیو مانه (لیورپول) ۲۲ گل

سرخیو آگوئرو (منچسترسیتی )۲۱ گل

Email this page

نسخه مناسب چاپ