اخبار کوتاه داخلی
 

دیدار وزیران ورزش ایران و جمهوری آذربایجان

وزیر ورزش و جوانان جمهوری آذربایجان دیروز در راس هیاتی برای دیدار با مقامات ارشد ورزشی ایران و بازدید از اماکن ورزشی و همچنین توسعه همکاری های ورزشی به تهران سفر کرد.به گزارش ایرنا همتای مسعود سلطانی فر را در این سفر ۲ روزه به تهران حسنف سفیر جمهوری آذربایجان در ایران و سایر معاونش همراهی می کنند.آزاد رحیم اف در ساختمان سئول با همتای ایرانی خود دیدار و گفت و گو و سپس از مجموعه ورزشی آزادی تهران بازدید کرد. همچنین دیدار با صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک و بازدید از آکادمی ملی المپیک ایران از دیگر برنامه های او در سفر به تهران است.نخستین انعقاد همکاری و تفاهم با وزارت جوانان و ورزش جمهوری آذربایجان ۲۰ فروردین ۹۳ صورت گرفته و آخرین برنامه اجرایی مبتنی بر این تفاهم نامه نیز ۸ فروردین ۹۷ در دیدار رسمی سلطانی فر با همتای آذربایجانی خود به امضا رسید.

طباطبایی:تماس حدادی باعث ورود کمیته المپیک شد

رئیس فدراسیون بسکتبال با بیان اینکه حامدحدادی خواستار ورود کمیته ملی المپیک به مسائل این فدراسیون شده، گفت: ترجیح این است که مسائل در خانواده بسکتبال حل شود نه اینکه دیگر جریانات واسطه شوند.رامین طباطبایی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه ورود رئیس کمیته ملی المپیک به مسائل مرتبط با حامد حدادی بنا به درخواست این بازیکن انجام شد، گفت: رئیس کمیته ملی المپیک چندی پیش در تماسی که با من داشت، گفت که حامد حدادی چندین بار با او تماس داشته و متقاضی برگزاری جلسه بوده است. آقای صالحی امیری در این زمینه خواستار نظر من بود تا آن را برای تصمیم گیری خود مدنظر قرار دهد. من هم صراحتاً اعلام کردم که فدراسیون با هیچ بازیکنی مشکلی ندارد با این حال اگر حدادی می‌خواهد، می‌تواند صحبت کند.

حضور تیم منتخب کشتی فرنگی جوانان در جام ایوانوویچ

تیم منتخب کشتی فرنگی جوانان در رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جام ایوانوویچ شرکت می کند.به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، رقابت های بین المللی کشتی فرنگی بزرگسالان یادواره لوبومیر ایوانوویچ روز شنبه ۱۱ خردادماه در کشور صربستان برگزار می شود و تیم منتخب کشتی فرنگی جوانان کشورمان با ترکیب زیر در این مسابقات حضور پیدا می کند:

۵۵ کیلوگرم: پویا دادمرز، ۶۰ کیلوگرم: میلاد رضانژاد حسینوند، ۶۰ کیلوگرم: رضا مردی، ۶۳ کیلوگرم: سعید ارجمند، ۶۳ کیلوگرم: شاهین بداغی، ۶۷ کیلوگرم: محمدرضا مختاری، ۷۷ کیلوگرم: محمد ناقوسی، ۸۲ کیلوگرم: حسین فروزنده، ۹۷ کیلوگرم: وحید دادخواه، ۹۷ کیلوگرم: ابوالفضل سید مهدوی، ۱۳۰ کیلوگرم: علی اکبر یوسفی

سرمربی: حمید باوفا، مربیان: جاوید اوجی – ملک محمد بویری

داور: علی علیزاده، سرپرست: مهدی شربیانی

تیم ملی کشتی فرنگی جوانان کشورمان خود را برای شرکت در

رقابت های قهرمانی آسیا طی روزهای ۱۸ تا ۲۳ تیرماه در شهر چومبوری تایلند و مسابقات قهرمانی جوانان جهان در روزهای ۲۱ تا ۲۷ مردادماه در شهر تالین استونی ، آماده می کند.

سابر ایران در جایگاه پنجم جهان

ایران در رنکینگ جهانی شمشیربازی اسلحه سابر همچنان تیم پنجم جهان است.به گزارش ایسنا، پس از جام جهانی شمشیربازی اسپانیا، رنکینگ جدید سابریست ها اعلام شد که بر اساس آن همچنان علی پاکدامن بهترین جایگاه در میان ایرانی‌ها را دارد.تیم ایران هم در رنکینگ بخش تیمی پنجم جهان است. تیم ایران در جام جهانی اسپانیا ۳۲ امتیاز کسب کرد که این اولین رقابت برای کسب سهمیه تیمی المپیک ۲۰۲۰ بود.در این رنکینگ کره جنوبی،ایتالیا،مجارستان و روسیه رتبه های اول تا چهارم را در اختیار دارند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ