اخطار چین درباره پیامدهای جنگ تجاری برای آمریکا
سرویس خارجی:دولت چین ضمن ابراز مخالفت شدید با تصمیم واشنگتن برای تحمیل تعرفه های اضافی بر روی ۵۵۰ میلیارد دلار کالای چینی، نسبت به پیامدهای این اقدام به آمریکا هشدار داد و خطاب به این کشور اعلام کرد:جنگ تجاری را متوقف کن زیرا در غیر این صورت با پیامدهای آن روبرو خواهی شد.

وزارت بازرگانی چین در بیانیه ای مخالفت شدید خود را با تصمیم واشنگتن برای تحمیل تعرفه های اضافی بر ۵۵۰ میلیارد دلار کالای وارداتی از چین اعلام کرد و در مورد پیامدهای عدم توقف «اشتباهات تجاری» آمریکا به مقامات این کشور هشدار داد.در این بیانیه آمده است :این گونه سیاست های حمایتی یکجانبه و قلدرمابانه و همچنین فشارهای حداکثری توافق حاصله میان سران چین و آمریکا را نقض می کند.‌بر اساس این بیانیه چین قویاً از آمریکا می‌خواهد تا در مورد این وضعیت داوری بد نکند یا اراده مردم چین را ناچیز نپندارد. از سویی،رئیس جمهور آمریکا در دیدار با بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس وعده داد که ایالات متحده پس از خروج لندن از اتحادیه اروپا، یک قرارداد مهم و بزرگ تجاری با این کشور منعقد خواهد کرد. ‌در چنین شرایطی،«رشیده طلیب» نماینده دموکرات آمریکا اعلام کرد: ترامپ از زنان رنگین پوست کنگره و اعضای گروه چهار نفره موسوم به «جوخه» که مخالف سیاست های وی هستند، می‌ترسد.این در حالی است که نظرسنجی جدید خبرگزاری «آسوشیتدپرس» نشان داد که از هر ۱۰ آمریکایی، شش نفر از عملکرد «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا ناراضی هستند.

شبکه خبری سی ان ان نیز با استناد به نتایج نظرسنجی‌های جدید نوشت: تنزل محبوبیت «دونالد ترامپ»، شانس پیروزی مجدد او در انتخابات ریاست جمهوری آمریکادر سال ۲۰۲۰ را کاهش داده است.

Email this page

نسخه مناسب چاپ