بازداشت معاون گروه تروریستی «جماعت الدعوه» در «پنجاب» پاکستان
سرویس خارجی: منابع خبری اعلام کردند: «عبد الرحمان مکی»برادر ناتنی و معاون«حافظ سعید» سرکرده گروه تروریستی «جماعت الدعوه» در منطقه گوجرانواله ایالت پنجاب پاکستان دستگیر شد.
در همین رابطه،وزارت کشور پاکستان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: دستگیری مکی در راستای امنیت ملی و سیاست دولت برای برخورد با گروه‌های تروریستی انجام شده است.به گفته این وزارتخانه،مکی به دلیل سخنرانی افراطی و ایجاد تفرقه بین فرقه‌های اسلامی پاکستان دستگیر شد.این در حالی است که عبدالرحمان مکی برای جمع آوری کمک های مالی توسط گروه ممنوع الفعالیت «فلاح انسانیت» تلاش گسترده ای داشت که باعث تحت تعقیب گرفتن او شده بود.
از سویی«شاه محمود قریشی» وزیر خارجه پاکستان با بیان این که واشنگتن هیچ محدودیتی را علیه اسلام آباد در خصوص صدور روادید صادر نکرده است،اعلام کرد: آمریکا پاکستانی‌هایی را که به صورت غیرقانونی به این کشور سفر کرده اند را بازداشت کرده است.
در این حال«رفعت مسعود» سفیر پاکستان درتهران، شایعات مربوط به توقف کامل پروژه واردات گاز از ایران موسوم به خط لوله صلح را تکذیب کرد.وی افزود: تعطیلی این پروژه شایعه‌ای بی اساس است که توسط رسانه‌های عربی به آن دامن زده می‌شود.

Email this page

نسخه مناسب چاپ