حمله تروریستی به مجلس ترکیه ناکام ماند
سرویس خارجی:حمله تروریستی دو تن از اعضای گروه تروریستی کمونیستی موسوم به«جبهه حزب رستگاری خلق انقلابی» به مجلس ترکیه ناکام ماند.

منابع خبری اعلام کردند: ‌تلاش دو تن از اعضای یک گروه تروریستی کمونیستی جبهه حزب رستگاری خلق انقلابی که سعی می کردند با گروگان‌گیری وارد مجلس ملی ترکیه شوندناکام ماند و آنها باز داشت شدند.

در همین رابطه،فخرالدین آلتون رئیس نهاد اطلاع‌رسانی نهاد ریاست جمهوری ترکیه اعلام کرد:یک زن و یک مرد عضو این گروه تروریستی تلاش کردند که با گروگان گرفتن یک کارمند از در ورودی «دیکمن» به زور وارد مجلس شوند، اما با واکنش سریع محافظین مجلس، هر دو نفر دستگیر شدند و بازجویی از آنان ادامه دارد.آلتون اعلام کرد: ارتباطات و تماس‌های خارجی و داخلی آنها در حال پیگیری است. پلیس ترکیه نیز اعلام کرد که همراه این افراد سلاح و مواد منفجره پیدا شده است. از سویی، دادگاه آنکارا، دستور بازداشت ۳۴ نفر از پرسنل نیروی زمینی ارتش ترکیه را به اتهام همکاری با جریان گولن صادر کرد که شماری از این افراد دستگیر شدند. همچنین در آنکارا و ازمیر نیز ۲۸ تن دیگر به اتهام عضویت در جریان گولن بازداشت شدند.

خبر دیگر این که«مولود چاووش اوغلو» وزیر خارجه ترکیه در پاسخ به سوالی در خصوص احتمال به تعویق افتادن روند تحویل سامانه موشکی اس-۴۰۰ از روسیه گفت: روند خرید این سامانه متوقف نشده و به تعویق نخواهد افتاد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ