سرلشکر باقری: ارتش آمریکا ترامپ را برای جلوگیری از حمله به ایران توجیه کرد
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: روزی که پهپاد آمریکایی را زدیم ، رئیس‌جمهوری این کشور تا آستانه تصمیم رفت، اما اجرا نکرد و حاصل برآورد اطلاعاتی ارتش آمریکا و توجیهی بود که رئیس‌جمهوری آمریکا شد.

به گزارش فارس، سرلشکر محمد باقری در جلسه پرسش و پاسخ با نخبگان و اعضای هیات علمی سرباز در آموزشگاه رزم مقدماتی شهید مدرس نیروی زمینی سپاه خاطرنشان کرد: برای او روشن کردند که اگر به ایران حمله کنیم در موشکی ایران چه اتفاقی می افتد، در جزایر چه اتفاقی می افتد، در خلیج فارس و تنگه هرمز چه اتفاقی می افتد، در کشورهای منطقه که ایران بازوانی را دارد چه اتفاقی می افتد.

باقری گفت: در دو جلسه ۲-۳ ساعته او نشسته و توجیهش کردند که نمی تواند به ایران حمله کند.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح با بیان این که جمهوری اسلامی نظامی است که ایستاده تا نظام استکباری جهان را به هم بریزد و در این حالت طبیعی است که دشمنی ها با آن زیاد باشد، تصریح کرد: فرصت هایی را که امروز کشور ما دارد در هیچ دوره ای از تاریخ وجود نداشته و جوانان باید از این فرصت استفاده کنند.

سرلشکر باقری افزود: در مرحله ای هستیم که یک چلّه از انقلاب گذشته و جوانانی که انقلاب کردند و جنگ را اداره کردند دیگر باید کفش های خود را بیاویزند و در جایگاه مشورتی قرار بگیرند.

وی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، این بیانیه را نتیجه وقت گذاری، تلاش و توجه خاص مقام معظم رهبری برشمرد و خاطرنشان کرد: دو فراز مهم این بیانیه توجه به علم و توجه به جوانان به عنوان موتور محرکه کشور است. رسیدن به تمدن نوین اسلامی کار و زحمت دارد و جوانان باید وارد این عرصه شوند. پیشبرد اقتصاد مقاومتی و قطع وابستگی به نفت از جمله انتظاراتی است که از نسل جوان وجود دارد.

سرلشکر باقری گفت: در این ۴۰ سال در برخی حوزه ها مانند بهداشت و درمان، توسعه زیرساخت های کشور رشد خیلی خوبی کردیم. بالاتر از همه اینها در حوزه استقلال هم رشد خوبی کردیم . ما در منطقه نا امن جهان به سر می بریم اما کشور ما جزو امن ترین کشورهای جهان است . کشوری که بیشترین تهدید نظامی را دارد اما تهاجمی صورت نمی گیرد اتفاقی نیست و بازدارندگی ایجاد شده است.

وی در باره آخرین وضع منطقه، اظهار داشت: ما در وضع منطقه ای مان روز به روز در جهت تضعیف نفوذ آمریکا و رژیم صهیونیستی هستیم و محور مقاومت در حال پیشرفت است. امروز بخش اعظم خاک سوریه دست حکومت و زندگیشان در جریان است.در عراق که داعش تقریبا عراق را بلعیده بود و محور مقاومت آن را شکست داد، امروز در مجلس بحث بر سر رفتن آمریکایی‌ها‌ست.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: در یمن، مردمان مستضعفی مورد تهاجم قرار گرفتند، اما در این سالها با خودکفایی پیشرفت کرده اند و تقریبا از هر هواپیمای مدرن جهان یکی را زده اند. حمایت و پشتیبانی معنوی انقلاب اسلامی با آنهاست اما درباره مسائلی که دشمنان درباره کمک ایران به یمن می گویند، کشوری که در محاصره است و دارو نمی توان به آنجا برود چگونه موشک ۹متری می توان به آن فرستاد؟ اینها توهماتی است که برخی دارند.

سرلشکر باقری با بیان این که اگر برنامه ریزی درستی انجام بشود بسیاری از طرح ها و تحقیقات نیروهای مسلح توسط نخبگان قابل انجام است، اظهار داشت: همه علم و صنعت ما در پیش از انقلاب وارداتی بود. در پیش از انقلاب نیروهای مسلح ما حلقه ای از ناتو در منطقه بود و تمامی برنامه ریزی های آن توسط بیگانگان انجام می شد، اما پس از انقلاب تمامی شئون کشور به دست جوانان افتاد. هیات دولت پس از انقلاب میانگین سنی جوانی داشت، در سپاه پاسداران پس از انقلاب سن فرماندهان در دهه ۲۰ سالگی بود و اینها همه در حالی بود که شدیدترین فشارها از سوی دشمنان بر کشور اعمال می شد.

وی خاطرنشان کرد: با نگاه به آن مقطع و درس گرفتن از آن خواهیم توانست مسیر درستی را انتخاب کنیم. انتظارات از جوانان زیاد است؛ گسترش علم، تولید فناوری و ارتقای رتبه تولید علم کشور، تعریف هویت ملی، کسب آمادگی برای مدیریت در کشور، ایفای نقش در برابر تهدیدات و … از جمله انتظارات از جوانان است.

Email this page

نسخه مناسب چاپ