سرلشکر باقری: آمریکا بعد از انهدام پهپاد «گلوبال هاوک» تا پای اقدام علیه‌ ما آمد
سردارسرلشکر باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: اگر آمریکا بعد از انهدام پهپاد «گلوبال هاوک» تا پای تصمیم گیری علیه ما آمد و به بهانه این که تعدادی کشته می‌شوند از تصمیم خود منصرف شد به دلیل قدرت بازدارندگی ایران است.
به گزارش مهر، سرلشکر محمد باقری صبح دیروز در مراسم تجلیل از دانش پژوهان برتر نیروهای مسلح که در دانشگاه عالی دفاع ملی برگزار شد با بیان این که ما مفتخریم به این که متدین به دینی هستیم که ارزش بالایی برای دانش قائل است، گفت: در طول تاریخ دوران اسلامی قله های علم و دانش در جامعه بشری در اختیار مسلمانان بوده است.
وی افزود: ما همچنین مفتخر به زندگی در کشوری هستیم که در زمان های طولانی در قله دانش بشری بوده است و امروز هم این توانمندی را دارد که به آن جایگاه بر گردد.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تاکید کرد: استعمار جهانی همزمان با رشدی که در حوزه علمی گرفت سایر کشور ها را در زمینه علمی عقب نگه داشت و در اثر حضور حکومت های ظالم و نالایقی که درکشور ما بودند که به وارد کننده علم تبدیل شدیم.
سردار باقری یادآورشد: تا زمان انقلاب این خودباوری که یک انسان ایرانی و مسلمان می تواند پیشرفت علمی کند وجود نداشت اما وقوع انقلاب این باور را به ما داد که ما برای پیشرفت علمی هیچ کمبودی نداریم و می‌توانیم به سرعت به این قله ها دست یابیم.
وی تصریح کرد: ما افتخار می کنیم که علی رغم مشکلات که ریشه در دشمنی های
‌خارجی و مدیریت داخلی دارد همچنان روی پای خود ایستاده ایم و می توانیم با مدیریت جهادی و انقلاب این مشکلات را هم حل کنیم.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به این که برخی اوقات ما فکر می کنیم اسلام و انقلاب است که به ما دَین دارد و بعضا برخوردهایی می کنیم که در شان ملت ما نیست، اظهار داشت: در همین چهل سال گذشته اتفاقات بزرگی رخ داده است.
سردار باقری با بیان این که مگر در دفاع مقدس مشکلات کوچکی داشتیم و مگر یک کشور تا بن دندان مسلح به مردم مظلوم حمله و بعد با دست خالی آن کشور را ترک نکرد؟ افزود: چه کسی به ما یاد داد که طرح عملیات های بزرگ را بریزیم؟
وی با بیان این مطلب که «جوانان همین مرز و بوم با فکر و اندیشه و خلاقیت راه حل پیدا کردند و با ایثار عمل و جوانی شان مشکلات را حل کردند»، اضافه کرد: در دوران دفاع مقدس هم در حوزه دفاع و امنیت مشکلات زیادی داشته ایم که همان نسل جنگ و جوانان آن ها را حل کردند. ریشه هایی از تفکرات انقلاب اسلامی پیروزی در جنگ ۳۳ روزه و پیروزی انصار الله یمن و پیروزی بر داعش را رقم زده است.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تاکید کرد: اگر رژیم‌های سفاکی مانند عربستان به مردم دست خالی یمن حمله کنند و سربازان و بسیجیان پا برهنه یمنی روز اول، امروز توانند موشک و پهپاد و پدافند هوایی بسازند و پهپاد راهبردی ، جنگنده اف ۱۶ و «تورنادو»را بزنند و با پهپاد خود در ۱۳۰۰ کیلومتر آن طرف تر مواضع دشمن را هدف قرار دهند این چیز کوچکی نیست.
سردار باقری گفت: اگر آمریکا بعد از انهدام پهپاد گلوبال «هاوک» تا پای
تصمیم‌گیری علیه ما آمده است و به بهانه این که تعدادی کشته می شوند از تصمیم خود منصرف شده به دلیل قدرت بازدارندگی ما است. اینها حاصل فکر ایرانی و تدابیر فرمانده کل قوا است و این که ملت ما علی رغم همه مشکلات در حوزه دفاع و امنیت سربلند هستند و اجازه وقوع جنگی را نمی‌دهند، به برکت انقلاب اسلامی است.
وی با تاکید براین که در راه ارتقا توان پژوهشی هیچ محدودیتی نداریم، اظهار داشت: در موضوع پژوهش های غیر صنعتی هم همین گونه است؛ تمام تلاش ما این است که برنامه های پژوهشی مورد تامین اعتباری قرار گیرد؛ البته مدیران پژوهشی هم باید پیگیری کنند.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به این که نیروهای مسلح ما با همه توانمندی ها با مجهولات فراوانی هم مواجه هستند، گفت: ما انقلاب کردیم و عنان کشور را به دست خودمان گرفتیم و در کنار آن فرصت های بی نظیری هم داریم.
سردار باقری اضافه کرد: باید مسائل و مشکلات را به مجموعه های پژوهشی بیاوریم و از آنها بخواهیم به ما راه حل ارائه کنند و البته بستر لازم را هم فراهم کنیم. اگر جایی در نیروهای مسلح وجود دارد که رساله دکتری و پایان نامه به نیت اخذ نمره و مدرک نوشته می شود استاد و دانشجو در قبال خون شهدا مسئول هستند.
وی گفت: شما پژوهشگران باید مانند رزمندگانی باشید که در خلیج فارس برای دفاع از مرزهای آبی و توقیف شناور متخلف انگلیسی با ناو انگلیسی دست و
پنجه نرم می کنند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ