عرضه ۴ هزار دام سنگین به روستائیان سیستان و بلوچستان
سرویس شهرستانها: ‌بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با به‌کارگیری الگوی جدید کسب‌وکار در مناطق روستایی، اجرای یک‌هزار طرح اشتغال‌زایی را در استان سیستان و بلوچستان کلید زد.
در مراسمی با حضور دکتر محمود عسکری‌آزاد رئیس هیأت مدیره‌ بنیاد برکت، معاونان و مدیران اشتغال‌زایی این بنیاد و دکتر احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان، فرآیند ایجاد یک‌هزار طرح اشتغال‌زایی مبتنی بر الگوی مردم‌محور و برنامه‌های محرومیت‌زدایی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و مطابق با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در ۵ شهرستان و ۲۰۰ روستای این استان آغاز شد‌.
در یک‌هزار طرح اشتغال‌زایی یادشده که در روستاهای ۵ شهرستان زاهدان، زابل، نیمروز، هیرمند و‌هامون استان سیستان و بلوچستان به اجرا درمی‌آید، به هر خانوار ۴ رأس گوساله واگذار و پس از پایان دوره‌ ۶ ماهه‌ پرواربندی، از آن‌ها خریداری می‌شود. در ادامه، مجدداً به هر متقاضی ۴ رأس گوساله‌ دیگر تحویل داده می‌شود تا این فرآیند برای دومین‌ مرتبه در سال تکرار شود.
به این ترتیب ضمن تأمین دوباره‌ سرمایه‌ اولیه برای اشتغال، سود حاصل از فروش دام‌های پرورش‌یافته، به عنوان درآمد متقاضیان منظور می‌شود. هر متقاضی اشتغال مشمول این طرح، به‌طور متوسط در ماه ۱۵ میلیون ریال درآمد خواهد داشت.
در تمامی این مراحل، بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) فقط نقش تسهیلگر را دارد و همه‌ امور و از جمله واردات دام از پاکستان، قرنطینه، حمل و نقل به شمال استان سیستان و بلوچستان و به‌طور مشخص منطقه‌ زابلستان، پشتیبانی، تأمین علوفه و خوراک، خرید به نرخ روز، کشتار دام‌ها و توزیع در بازار داخلی به وسیله بخش خصوصی انجام می‌شود. ‏

Email this page

نسخه مناسب چاپ