علی ربیعی:صدای دولت کم شنیده می‌شود
سخنگوی دولت گفت: امسال هفته دولت برای ما که در بدنه دولت هستیم، پرمعنا تر از شش سال گذشته است چون دولتی داریم که صدایش کم شنیده شده است.

علی ربیعی دیروز در مراسم افتتاحیه نمایشگاه ایثار و شهادت و رونمایی از کتاب «شکوه خاطرات» در محل ساختمان کوثر نهاد ریاست‌ جمهوری، با بیان این که باید روش و منش شهدا را تکرار و با خود مرور کنیم، افزود: این دولت در فضایی که به آن نقدهای زیادی می‌شود شایسته ایستاده است. دولتی که در میانه میدان جنگ ایستاده است و شرایطی را تحمل می‌کند که همه تلخی‌ها را به جان می‌خرد تا کام جامعه شیرین شود.

وی ضمن یادآوری یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، تصریح کرد: این شهیدان در آتش تروریست‌ها سوختند تا انقلاب و دولت از این آتش رهایی یابند.

سخنگوی دولت با بیان این که شهید رجایی با افتخار می‌گفت من کاسه بشقاب فروش بودم اما روزنامه جمهوری بی رحمانه نوشت که چرا باید یک کاسه بشقاب فروش، رئیس جمهوری یا نخست وزیر شود اما باید گفت که ما هنوز به این روش افتخار می‌کنیم.

ربیعی ادامه داد: همچنین وقتی به عکس شهید باهنر نگاه می‌کنم، در چشمانش ژرفای محبت را می‌بینم. چیزی که از شهیدان رجایی و باهنر به یاد می‌آوریم، این است که فعالیت‌های آنها به نفع همه بوده و به ضرر هیچ‌کس نبوده است و باید همه ما از با هم بودن این دو نفر یاد بگیریم.

وی گفت: ما نیازمند ثبت خاطرات هستیم تا به بچه‌هایی که امروز در این شرایط و در دهه‌های ۸۰،۷۰ و‌۹۰ بزرگ می‌شوند، بگوییم که بر ما چه گذشت. اگر ما نگوییم دیگران برای ما خاطره نویسی می‌کنند.

سخنگوی دولت اضافه کرد: چقدر افسوس می‌خوریم که ۴۰ سال شکوه ما را جعل تاریخ کردند چون انقلاب پروژه نیست و برخاسته می‌شود، دشمنان چقدر تلاش کردند که انقلاب را پروژه کنند. باید همه این خاطرات به روایت کشیده شود تا انقلاب را به پروژه ای برای دیگران تبدیل نکنند.

ربیعی ادامه داد: نمی‌گوییم همه چیز را خوب اداره کردیم اما دشمنان امروز می‌خواهند با فشار اقتصادی روان جامعه را به هم بزنند.

در این مراسم از کتاب شکوه خاطرات نوشته دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری که مجموعه ای از سخنرانی‌ها و خاطرات او از سال ۹۲ تاکنون است، رونمایی شد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ