کوتاه آموزشی
اختصاص خوابگاه به تمامی دانشجویان دختر علوم پزشکی

معاون وزیر بهداشت گفت: برای سال تحصیلی جدید تمامی دانشجویان دختر علوم پزشکی در خوابگاه اسکان داده می‌شوند.

به گزارش مهر، دکتر سیما سادات لاری با بیان اینکه دانشگاه باید امن باشد نه امنیتی افزود: اجازه دخالت ارگان‌ها و نهادهای دیگر را به مسائل دانشگاهی نمی‌دهیم و دانشجویان باید بتوانند با آزادی به فعالیت‌های فوق برنامه و فعالیت‌های سیاسی در چارچوب قانون بپردازند.

‌نارضایتی دانشگاه‌ها ازچگونگی ورودی‌های ارشد

معاون آموزشی وزارت علوم اعلام کرد: دانشگاه‌های برتر کشور از شیوه جذب و کیفیت ورودی‌های کارشناسی ارشد دانشگاه‌ها ناراضی هستند؛ بر همین اساس کارگروهی تشکیل شده و بهترین راه حل را بررسی می‌کند.

علی خاکی صدیق در گفتگو با مهر درباره کیفی‌سازی دوره‌های کارشناسی‌ارشد دانشگاه‌ها گفت: دانشگاه‌های خوب و برتر کشور از کیفیت ورودی‌های کارشناسی ارشد ناراضی هستند و این نارضایتی شدت و ضعف دارد.

وی ادامه داد: یک سری از دانشگاه‌ها دلیل این موضوع را نحوه انتخاب و کنکور فعلی کارشناسی‌ارشد عنوان می‌کنند ولی به نظر من دلایل متعددی نیز در این زمینه وجود دارد که یک عامل آن کنکور است.

معاون آموزشی وزیر علوم یادآور شد: پیشنهادهای مختلفی توسط دانشگاه‌ها ارائه شده و کارگروهی در ذیل معاونت آموزشی وزارت علوم برای بررسی بهترین راه حل تشکیل شده ولی هنوز چیزی مصوب نشده است.

وی درباره مصوبه شورای سنجش آموزش کشور مبنی بر اینکه از این پس پذیرفته‌شدگان در مقطع کارشناسی‌ارشد از بین افرادی خواهند بود که هیچ نمره منفی نداشته باشند، گفت: این مصوبه مربوط به چند جلسه قبل شورای سنجش پذیرش دانشجو بوده و امسال نیز اجرایی شده است.

Email this page

نسخه مناسب چاپ