مارک ویلموتس سرمربی تیم ملی فوتبال ایران می شود؟
 

تلویزیون دولتی بلژیک (RTBF) دیروز به نقل از منابع ایرانی گزارش داد: مارک ویلموتس در ترکیه با رئیس فدراسیون فوتبال ایران دیدار کرده است و مذاکرات بین این دو امروز تا ساعاتی دیگر به پایان خواهد رسید.

به گزارش “ورزش سه”، در این گزارش، تلویزیون دولتی بلژیک به نقل از منابع ایرانی، از سفر مارک ویلموتس، سرمربی بلژیکی که سابقه هدایت تیم ملی بلژیک از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶ را دارد و در سال ۲۰۱۷ هم هدایت تیم ملی ساحل عاج را به دست داشته است به ایران خبر داد.

بر اساس این گزارش ویلموتس از فدراسیون ایران به ازای هر سال درخواست دستمزدی یک و نیم میلیون دلاری برای خودش و دو دستیار بلژیکی‌اش کرده است. از سوی دیگر ایران خواستار این است که ویلموتس یک دستیار ایرانی در کادر فنی خود بپذیرد و از جواد نکونام کاپیتان سابق تیم ملی و بازیکن سابق اوساسونا به عنوان گزینه پیشنهادی فدراسیون فوتبال ایران نام برده است.

دیگر رسانه‌های بلژیکی مثل Het Nieuwsbladهم به انتشار گزارش‌های مشابه پرداخته است و به نقل از منابع ایرانی از سفر قریب‌الوقوع مارک ویلموتس به ایران برای به دست گرفتن هدایت تیم ملی کشورمان صحبت کرده‌اند.

در این گزارش‌ها اشاره شده است که ویلموتس گزینه اول فدراسیون فوتبال ایران است ولی ایرانی‌ها علاوه بر او با خولن لوپتگی، هروه رنار و دیک ادووکات هم تماس‌هایی داشته‌اند. سایت Het Nieuwsbladبه دوران موفق حضور کارلوس کی روش در تیم ملی ایران اشاره کرده است و می‌گوید: ویلموتس برای پر کردن جای کی روش کار سختی در پیش خواهد داشت. این روزنامه اشاره می‌کند که مارک ویلموتس از سال ۲۰۱۷ و ناکامی تیم ملی ساحل عاج در صعود به جام جهانی روسیه تا کنون بیکا‌ر بوده است.

Email this page

نسخه مناسب چاپ