جشنواره پوستر وحدت اسلامی‌«حبل‌الله» برگزار می شود | Ettelaat International Newspaper

صفحه اصلی » فرهنگی-هنری » جشنواره پوستر وحدت اسلامی‌«حبل‌الله» برگزار می شود

جشنواره پوستر وحدت اسلامی‌«حبل‌الله» برگزار می شود

نشست خبری فراخوان کشوری پوستر وحدت اسلامی با عنوان «حبل‌الله» برگزار شد.
در این نشست، که از پوستر فراخوان این جشنواره نیز رونمایی شد، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا زائری مدیر مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی (سرچشمه)، سید مجتبی موسوی معاون فرهنگی سازمان زیباسازی شهر تهران، مسعود نجابتی دبیر هنری جشنواره پوستر «حبل‌الله» و سیدمهدی حسینی نماینده کانون هنر شیعه حضور داشتند.
در ابتدای این نشست، حجت‌الاسلام والمسلمین زائری، با بیان اینکه جریان تولید پوستر در زمینه موضوعات مد نظر انقلاب اسلامی ایران از چند سال قبل شروع شده و هنرمندان متعهد و متدین کشور در این زمینه فعالیت کرده‌اند، گفت: مجموعه فرهنگی سرچشمه نیز همکاری‌هایی در این زمینه داشته است و با توجه به نزدیک شدن به هفدهم ربیع الاول، میلاد پیامبر(ص) و هفته وحدت، بنا داریم به طور خاص، موضوع وحدت در جهان اسلام را به عنوان یک مسئله مهم و حیاتی مورد توجه قرار دهیم.
مدیر موسسه فرهنگی هنری سرچشمه همچنین افزود: به لطف خداوند، در شرایطی که در کشورهای همسایه بحران‌های زیادی وجود دارد، کشورمان از آرامش و امنیت برخوردار است و از مهم ترین ارکان این امنیت، وحدتی است که پس از انقلاب اسلامی ایران،‌ بین شیعه و سنی ایجاد شد. وی ادامه داد: راهبرد امام خمینی‌(ره) و پس از آن رهبر معظم انقلاب اسلامی، در این وحدت شیعه و سنی تاثیرگذار بود و رهبر انقلاب بعد از ظهور داعش نیز بیشتر بر این مسئله تاکید کردند و در نامه‌ای که به جوانان غربی نوشتند، یکی از بنیان‌های اساسی را توجه به وحدت اعلام کردند.
حجت‌الاسلام والمسلمین زائری تاکید کرد: موضوع مهم وحدت، در بحث‌های تئوریک و نظری باقی مانده و با اینکه یک راهبرد اساسی در جمهوری اسلامی ایران است، در قالب‌های هنری و رسانه‌ای چندان بروز و ظهور نیافته است.
بنابراین، تصمیم گرفتیم کارگاهی را برپا کنیم که مفهوم وحدت اسلامی را به شکل هنرمندانه مطرح کند. درواقع این کارگاه این ویژگی را دارد که این امکان را فراهم می‌کند که خروجی آن به شهرها و حتی کشورهای دیگر هم فرستاده شود؛ ضمن اینکه قبل از مرحله فنی و هنری، بحث‌های محتوایی مطرح شده و اساتید مطلع درباره این موضوع با هنرمندان گفت‌وگو خواهند کرد.


Scroll To Top