ابوالقاسم قاسم زاده | Ettelaat International Newspaper

صفحه اصلی » ابوالقاسم قاسم زاده » ابوالقاسم قاسم زاده

ابوالقاسم قاسم زاده

ابوالقاسم قاسم زاده :

توقف آزموندستور رئیس جمهوری
روحانی رئیس جمهور دستور داد که تا هنگام اطمینان از تأمین حقوق زنان در فرصت‌های شغلی، آزمون سراسری استخدامی به تعویق بیفتد و سهمیه‌های جنسیتی در جهت رعایت عدالت، اصلاح شود.
سال گذشته با انتشار سهمیه‌های سازمان‌ها و ادارات دولتی برای آزمون استخدامی در کشور تفاوت برجسته در سهمیه‌بندی جنسیتی و حذف وسیعی از جمعیت زنان کشور و رعایت نکردن «عدالت» در آن علنی شد. فعالان مدنی و حقوقی زنان به روال چنین تبعیض و بی‌عدالتی‌یی اعتراض کردند. از دست‌‌آوردهای بزرگ انقلاب اسلامی در طول بیش از ۳۵ سال مدیریت جمهوری اسلامی یکی هم این است که زنان ایرانی در صحنه اجتماعی و مسئولیت‌پذیری همواره آزمون و تجربه موفقی داشته‌اند. در مراکز علمی و دانشگاهی با تلاش بدون وقفه و خستگی‌ناپذیر حضور پیدا کرده‌اند، به طوری که بالاتر از نیمی از دانشجویان دانشگاه‌ها و مراکز علمی را در اختیار خود گرفته‌اند.
تمامی آمارها و نظرسنجی‌ها در ارزیابی تلاش دانشجویی و علمی نشان می‌دهد که زنان ایرانی در هر رشته تحصیلی در دانشگاه‌ها بالاترین رتبه و راندمان موفقیت را داشته‌اند. در نهادهای دولتی و در بخش خصوصی نیز، مسئولیت‌پذیری زنان شاغل به مراتب بالاتر از مردان بوده است. از شاخص‌های متعدد این ارزیابی، یکی تعهد کاری و البته قانع بودن به میزان درآمد کاری است که اغلب مدیران، چه در سطح دولتی و چه بخش‌های خصوصی همواره به آن اذعان دارند. حضور فعال و متعهدانه زنان ایرانی برای بسیاری از مراکزی که به ارزیابی جایگاه ایران امروز در نظام بین‌المللی و یا در مقایسه با دیگر کشورها، به خصوص در منطقه خاورمیانه و دیگر کشورهای مسلمان از جایگاه اجتماعی می‌پردازند، مثال‌زدنی شده است و آن را برآمده از توان فرهنگی و اجتماعی در ایران می‌شمارند. با این همه مسیر کار برای زنان ایرانی سختی‌هایی را داشته و دارد که اثبات کارآمدی برای آن‌ها در فعالیت‌های اجتماعی، سیاسی و اقتصادی چندان‌ آسان نبوده است و تا اینجای کار نیز از موانع بسیاری عبور کرده‌اند.
موضوع تبعیض در آزمون‌های استخدامی یکی از موانعی است که در چند سال اخیر، موضوع روز شده است. امسال صدای این اعتراض را دولت روحانی شنید و آن را جدی گرفت. معاون زنان ریاست‌جمهوری با دریافت مکتوب اعتراضی از فعالان اجتماعی و حقوق زنان ایرانی در کشور، مخاطب این درخواست قرار گرفت که اگر قرار است در آزمون استخدامی سال جاری، تبعیض جنسیتی ادامه یابد، جلوی این کار گرفته شود.
خانم مولاوردی معاون زنان ریاست جمهوری به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور اطلاع داد که تا هنگام اطمینان از تأمین حقوق زنان در فرصت‌های شغلی، آزمون استخدامی به تعویق بیفتد و سهمیه‌های جنسیتی در جهت رعایت عدالت اصلاح شود.
دیروز در پایان جلسه هیأت‌دولت، پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری خبر داد که رئیس جمهور سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور را موظف کرد، ضمن ابطال سهمیه‌های مبتنی بر تبعیضات ناروا، به سرعت نسبت به بازنگری عناوین شغلی و سهمیه‌های استخدامی با رویکرد عدالت‌محور و پیش‌بینی تناسب سهمیه استخدامی زنان در فرصت‌های شغلی متناسب با شایستگی و در چارچوب برنامه‌ها و وعده‌های رئیس‌جمهور اقدام کند و نتیجه اصلاحات به هیأت‌وزیران گزارش شود.
این دستور نشان می‌دهد که رئیس‌جمهور در انجام وعده‌های خود به مردم همواره صادق است و تا آنجا که در توان قانونی مسئولیت او است، برای تحقق قانون و نیازهای اقشار گوناگون جامعه تلاش می‌کند. اگرچه صدور این دستور مهم در رسانه‌ ملی و مطبوعات داخلی هنوز آن گونه که باید انعکاس پیدا نکرده است، اما جامعه زنان تلاش‌گر و مسئولیت‌پذیر ایرانی را امیدوارتر و خرسند کرده است. در رسانه‌های بین‌المللی انعکاس این خبر در کنار هجوم تبلیغاتی علیه ایران، به عنوان شوک مثبت و بسیار قابل توجه ارزیابی گردید. با انعکاس خبر توقف اموزش استخدامی تا اصلاح آن برای رعایت عدالت درباره زنان ایرانی برخی از رسانه‌ها به نکات آماری تبعیض در آزمون استخدامی اشاره کرده‌اند و نوشته‌اند، از مجموع سه هزار نفری که دستگاه‌های دولتی اعلام کرده‌اند، ۹۶۱ عنوان شغلی به صورت اختصاصی و منحصراً متعلق به مردان است. یعنی از۳۰درصد کل استخدام‌ها، تنها ۱۶ عنوان در اختیار زنان قرار دارد. بقیه فرصت‌های شغلی اگرچه میان زنان و مردان مشترک است، اما اولویت با مردان است. مشاغل اختصاصی داده شده به زنان، همه در رده‌های دوم سازمانی دیده شده است. در حالی که رده‌های بالای مدیریتی در این دفترچه‌ استخدامی در اختیار مردان است.
بدون تعارف، تجربه کاری در سه دهه گذشته نشان داده است که زنان، در مجموع پاک‌دست‌تر، وظیفه‌شناس‌تر، قانونمدارتر و در بسیاری موارد کارآمدتر از مردان در مسئولیت‌های استخدامی بوده‌‌اند. نیاز به تغییر نگاه تبعیضی در آزمون استخدامی و یا پذیرش مسئولیت‌های اجتماعی و کاری متناسب با شایستگی‌هایشان نه تنها لازم و ضروری است، بلکه گام مهم در تثبیت شایسته‌سالاری به جای «مردسالاری» خوانده می‌شود.


Scroll To Top