چهل سال پیش… | Ettelaat International Newspaper

صفحه اصلی » گوناگون » چهل سال پیش…

چهل سال پیش…

بانک اطلاعات مربوط به انحراف خانواده‌ها تشکیل شد
یک بانک اطلاعاتی بزرگ برای بررسی و تعیین علل مرگ و میر ناشی از بیماری‌های ژنتیک و علل طلاق و جدائی، فرار از محیط خانواده،‌زندانی شدن و علل ارتکاب جرائم در تهران دایر شد. این بانک کلیه اطلاعات خود را بطور رایگان در اختیار دستگاه‌های رفاهی و برنامه‌ریزان اجتماعی قرار میدهد.
هزاران نفر از مددکار اجتماعی که عوامل اجرای این بانک هستند با مراجعه به بیمارستان‌هاـ خانواده‌ها، کانونهای معلولین و زندان‌ها، در سراسر کشور به جمع‌آوری آمار و اطلاعات می‌پردازند.
اتوبان کرج ۶ باندی میشود
عرض اتوبان تهران ـ کرج از ۴ باند به ۶ باند افزایش می‌یابد و بزودی عملیات ساختمانی تعریض این اتوبان شروع میشود.از اتوبان کرج ـ قزوین نیز در سال آینده به بهره‌برداری خواهد شد و این اتوبان دارای ۳۳ متر عرض است و بصورت ۶ باندی در امتداد اتوبان تهران ـ کرج ساخته میشود.
بانک تهران به استادان دانشگاه وام میدهد
بانک تهران به استادان جدیدالاستخدام دانشگاه تهران وام ضروری میپردازد. حداکثر این وام یک میلیون ریال و یا معادل ده‌ ماه حقوق خواهد بود. بهره این وام در حد بهره معمولی بانکی است و مدت بازپرداخت آن ۳ سال میباشد.
۱۶۰ سپاهی دختر ترافیک تهران را کنترل می‌کنند
از بامداد چهارشنبه (پس‌فردا) ۱۶۰ سپاهی دختر، برای بهبود بخشیدن به وضع ترافیک شهر تهران و کمک به پلیس راهنمایی و رانندگی،‌به خیابانهای پایتخت می‌آیند و به وضع عبور و مرور اتومبیلها نظارت می‌کنند.شهردار پایتخت، در جلسه این هفته انجمن شهر که به ریاست تیمسار نادرخانی تشکیل شده بود، ضمن اعلام این خبر از فعالیتها و اقدامات مأموران آتش‌نشانی که در آتش‌سوزی اخیر جلفا و حریق ناشی از واژگون شدن تانکر عظیم بنزین در میدان پاستور،‌به موقع وارد عمل شده بودند قدردانی کردند.
توطئه ترور رهبران کشورهای غیرمتعهد
کلمبوـ خبرگزاری‌ها، امروز فاش شد که قرار بود گروهی از سران کشورهای غیرمتعهد که برای شرکت در کنفرانس سران کشورهای غیرمتعهد وارد کلمبو پایتخت «سری‌لانکا» شده‌اند بقتل برسند، دیروز ۲۳ نفر از اتباع لیبی که بدون اجازه وارد کلمبو شده بودند از این کشور اخراج شدند. طبق گزارش خبرگزاری مصری خاورمیانه در ساکهای خود حامل مسلسل‌های خودکار و مواد منفجره بودند.گزارش‌های منتشره حاکی است که ۲۳ نفر مذکور که از عوامل قذافی بودند قصد داشتند در مرحله اول ۶ تن از سران کشورهای غیرمتعهد را بقتل برسانند. این عده شامل پرزیدنت سادات، مارشال تیتو، حافظ اسد رئیس جمهوری سوریه، بانو گاندی نخست‌وزیر هند، بانو «باندرا نایکه» نخست‌وزیر سری‌لانکا و بومدین رئیس جمهوری الجزایر بودند.


Scroll To Top