چهل سال پیش… | Ettelaat International Newspaper

صفحه اصلی » گوناگون » چهل سال پیش…

چهل سال پیش…

یک بیمارستان ۱۰۰ تختخوابی برای زائران حج
همزمانی با انتخاب زائران تهرانی، امروزاعلام شد یک بیمارستان ۱۰۰ تختخوابی صحرائی با۹ بخش داخلی ـ جراحی ـ زنان ـ آزمایشگاه ـ گوش و حلق و بینی ، بخش بیماریهای گرمسیری از طرف شیروخورشید سرخ در هنگام مراسم حج در مکه ـ منا ـ عرفات ـ برای خدمت به زائران‌خانه خانه خدا دائر خواهد شد.
یک مقام شیروخورشید سرخ توضیح داد: علاوه بر این، ۲۰ درمانگاه سیار شیروخورشید نیز به معالجه و مداوای زائران بیت الله الحرام خواهند پرداخت.
امشب فورد بنامزدی ریاست جمهوری انتخاب میشود
کانزاس سیتی ـ آسوشیتدپرس ـ جرالدفوردرئیس جمهوری امریکا در حالیکه به آستانه پیروزی در مرحله جاری مبارزات انتخاباتی خود رسیده و ممکن است از طرف حزب جمهوریخواه نامزد ریاست جمهوری شود ودیروز گفت به این نکته خوشبین است که نیروی طرفداران وی با شکست دادن بکسانی که میکوشند تا او را به فاش کردن قبل از موقع هویت نامزد معاونش مجبور کنند کفایت کند.
کنوانسیون حزب جمهوری خواه که قرار است بین فورد و ریگان یکی را به نامزدی ریاست جمهوری انتخاب کند امشب در کانزاس سیتی گشایش خواهد یافت.
از وضع دانشجویان ایرانی مقیم و عازم امریکا انتقاد شد
انجمن شهرستان تهران،از وضع نابسامان دانشجویان ایرانی مقیم و عازم امریکا، به شدت انتقاد کردو پیشنهاد نمودبرای بهبود بخشیدن به وضع گرفتن ویزای این این گروه تعدادی گیشه های ویزا در کنسولگری امریکا،افزایش یابد.
در جلسه هفتگی انجمن شهرستان تهران، که بریاست مهندس مظفر زنگنه ـ تشکیل یافته بود ابتدا «منصور مظفری» دبیر انجمن، ضمن شرح مفصلی از سرگردانی دانشجویان مقیم آمریکا و دانشجویانی که برای اولین مرتبه برای تحصیل راهی این کشور شده اند، افزود: هرشب تعداد کثیری از جوانان ما پشت در این کنسولگری به انتظار گرفتن نوبت ویزای خود، تا صبح ، بیداری میکشند تابموقع بتوانند باکنسول ملاقات کنند، در حالیکه کنسولگری آمریکا میتواند برای ایجاد تسهیل در امر ویزای این دانشجویان ، شعب و گیشه های ویزا را افزایش دهد.
کنفرانس وزیران خارجه کشورهای خلیج فارس بتعویق افتاد
بدنبال شایعاتی که درباره تعویق کنفرانس وزیران خارجه کشورهای حوزه خلیج فارس که قرار بود روز ۳۰ مرداد در مسقط پایتخت عمان برپا شود شنیده میشد، هم اکنون با اعلام رسمی این امر وسیله سلطان قابوس دیگر شکی نیست که وزیران خارجه کشورهای منطقه خلیج فارس قبل از شروع اجلاس سالانه مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک با یکدیگر ملاقاتی نخواهند داشت.


Scroll To Top