صادرات۶/۲۷میلیون دلار فرش دستباف به آمریکا | Ettelaat International Newspaper

صفحه اصلی » اقتصاد » صادرات۶/۲۷میلیون دلار فرش دستباف به آمریکا

صادرات۶/۲۷میلیون دلار فرش دستباف به آمریکا

صادرات۶ر۲۷میلیون دلار فرش دستباف به آمریکا
رئیس مرکز ملی فرش اعلام کرد؛
رئیس مرکز ملی فرش ایران از رشد قابل توجه صادرات فرش دستباف به کشور آمریکا با اجرایی شدن برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) خبر داد و میزان صادرات آن را به این کشور در ۴ ماه نخست امسال ۲۷ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار اعلام کرد.
به گزارش ایرنا، حمید کارگر روز سه‌شنبه در نشستی خبری گفت: میزان صادرات فرش دستباف ایران به آمریکا قبل از سال ۲۰۱۰ میلادی حدود ۸۰میلیون دلار بود و از سال ۲۰۱۰ تا زمان اجرایی شدن برجام به صفر رسیده بود.
وی افزود: میزان صادرات فرش دستباف ایران به کشور آمریکا پس از برجام در بهمن ماه سال ۱۳۹۴ به ۲ میلیون دلار و ۷۰۰ هزار دلار و در اسفند ماه سال گذشته به ۹ میلیون دلار رسید.
کارگر ارزش کل صادرات فرش دستباف کشور را در چهار ماه فروردین تا تیر ماه امسال ۸۳ میلیون دلار اعلام کرد و گفت: این رقم در مقایسه با مدت زمان مشابه سال قبل ۵ر۳۹ درصد به لحاظ ارزش رشد داشته که بخشی از آن متاثر از صادرات به آمریکا بوده است.
خرید اعتباری فرش دستباف
رئیس مرکز ملی فرش ایران درباره خرید اعتباری فرش دستباف گفت: تفاهمنامه‌ای بین مرکز ملی فرش ایران و صندوق کارآفرینی امید برای ارایه تسهیلات ارزان قیمت به خریداران فرش دستباف امضا شده است.
کارگر گفت: خریداران فرش دستباف ایران می‌توانند تا مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال (۱۰میلیون تومان) از فروشندگانی که حساب خود را به صندوق کارآفرینی امید متصل و در این صندوق ثبت نام کرده اند، فرش خریداری کنند.
وی نرخ سود این تسهیلات را ۴ درصد و مدت زمان بازپرداخت را ۳۶ ماه اعلام کرد و گفت: در مرحله نخست اجرای این طرح کارکنان دولت و بازنشستگان می‌توانند با ارائه معرفینامه از دستگاه متبوع خود به صندوق کارآفرینی مراجعه و از این تسهیلات بهره‌مند شوند.


Scroll To Top