«۱۲ صندلی» در سینماهای ایران | Ettelaat International Newspaper

صفحه اصلی » فرهنگی-هنری » «۱۲ صندلی» در سینماهای ایران

«۱۲ صندلی» در سینماهای ایران

نمایش عمومی فیلم سینمایی «۱۲ صندلی» به تهیه کنندگی و کارگردانی اسماعیل براری از چهارشنبه ۲۷ مرداد ماه- در گروه آزاد سینماهای تهران و همزمان در شهرستان های کشور آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی پروژه، در فیلم «۱۲ صندلی» که در سینمای مستقل و با سرمایه بخش خصوصی تولید شده است ، فرزاد دزدمه، آزاده مهدی زاده، احمد نجفی، داریوش اسدزاده، افسر اسدی، جمشید جهانزاده، مصطفی طاری، ارژنگ امیر فضلی، رامتین خداپناهی، علیرضا اوسیوند، رضا توکلی، مهران رجبی، آرش نوذری و فرشید زارعی فرد ایفای نقش کرده اند.
فیلم دوازده صندلی دارای مضمون طنز کلاسیک و اقتباسی کاملا ایرانی از رمانی به همین نام است و تاکنون دو نسخه کوبایی (توماس گوتیارز-۱۹۶۲) و آمریکایی (مل بروکس- ۱۹۷۰) از این اثر در ایران به نمایش درآمده است.گفتنی است در حاشیه آغاز اکران عمومی این فیلم، عوامل تولید ضمن آرزوی سلامتی برای استاد داریوش اسدزاده (بازیگر فیلم) نخستین روز نمایش را به وی تقدیم کردند.
درخلاصه داستان این فیلم آمده است:
هیچ انسان عاقلی ارزشمندترین دارایی خود را در صندلی عقب اتومبیلش مخفی نمی کند پس هویدا نخست وزیر رژیم پهلوی هیچگاه عاقل نبوده است! مسابقه ای تند و نفس گیر برای یافتن پیکان هویدا آغاز می شود… چه کسی به دارایی ارزشمند هویدا دست خواهد یافت؟


Scroll To Top