چهل سال پیش… | Ettelaat International Newspaper

صفحه اصلی » گوناگون » چهل سال پیش…

چهل سال پیش…

تأمین اعتبار شروع عملیات ساختمانی فرودگاه دوم تهران
۶۰ میلیارد ریال اعتبار برای ایجاد فرودگاه بزرگ تهران اختصاص یافت.
این اعتبار همزمان با آغاز عملیات ساختمانی از جانب سازمان برنامه و بودجه در اختیار سازمانهای اجرایی قرار خواهد گرفت.
امروز اعلام شد: مطالعات اولیه خاک‌شناسی و حفاری فرودگاه بزرگ تهران واقع در ۴۰ کیلومتری جاده تهران ساوه پایان یافته است.
برای ایجاد فرودگاه بزرگ تهران طرح خاصی مثل طرح فرودگاه «شارل دوگل»‌و یا «کندی» پیش‌بینی شده است.
رئیس اتحادیه:خشک‌شوئی‌های تهران در آستانه ورشکستگی هستند
بدنبال تعطیل چند اتوشویی و خشکشوئی و اعتراض مدیران آن‌ها به نرخ‌های کنونی، امروز رسماً اعلام شد تاکنون ۹۰ اتوشوئی در تهران، شهرری و شمیران، دست از کار کشیده‌اند.
قلی‌بیگی رئیس اتحادیه دارندگان خشکشوئی و لباسشوئی تهران در مورد تعطیل چند روز اخیر اتوشوئی‌‌ها و خشکشوئی‌های تهران به روزنامه اطلاعات گفت: چنانچه تا آخر ماه رسیدگی به وضع قیمت‌گذاری اتوشویی‌ها به نتیجه نرسد، انتظار میرود از ۱۳۰۰ خشک‌شوئی موجود در تهران، تعداد قابل ملاحظه‌ای تعطیل کنند، زیرا از مدتی قبل صاحبان چند خشک‌شوئی کوچک و بزرگ تهران با ارائه مدارک لازم مبنی بر ضرر و زیان، به این اتحادیه اعلام کرده‌اند، در شرایط موجود امکان ادامه کار برایشان غیرممکن است.
۳ کنگره وابسته به دانشجویان تشکیل شد
در این روزها ۳ کنگره از طرف باصطلاح دانشجویان ایرانی وابسته به کنفدراسیون در ۳ شهر مختلف آمریکا برگزار شده است. یک کنگره بنام کنگره سازمان انقلابیون کمونیست ـ در دانشگاه پزشکی دانشگاه ایالتی ایلینویز در شهر شیکاگوـ یک کنگره بنام در دانشگاه برکلی در شهر برکلی ـ سازمان مارکسیست لنینیست طوفان و کنگره سوم تحت عنوان جبهه باصطلاح ملی، ولی در واقع با حمایت کامل حزب منحله توده در یکی از سالن‌های دانشگاه ایالتی تگزاس در شهر هوستون است.


Scroll To Top