یادگارگرامی امام: باید خود را به زیورآزاد اندیشی آراسته کنیم | Ettelaat International Newspaper

صفحه اصلی » اخبار » یادگارگرامی امام: باید خود را به زیورآزاد اندیشی آراسته کنیم

یادگارگرامی امام: باید خود را به زیورآزاد اندیشی آراسته کنیم

 

یادگار گرامی‎‌‎امام با تأکید بر بارورکردن روح شجاعت در جامعه، تأکید کرد: این روحیه باید با ادب توأم باشد.
حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در جمع پیشتازان و مربیان شرکت کننده در ششمین اردوی ملی اعضاء و مربیان پیشتاز و فرزانه که در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار می‎‌‎شود، حضور یافت. وی در این مراسم در سخنانی با بیان این که همه باید سعی کنیم خود را به زیور آزاداندیشی آراسته کنیم، به روایت «الفکر یهدی الرشد» از امیرالمومنین(ع) اشاره کرد و اظهار داشت: انسان رشد یافته کسی است که فکر باز دارد و کسی دارای چنین خصلتی است که شجاعت داشته باشد.
یادگار گرامی امام شجاعت در رفتار، گفتار و افکار و پندار را به عنوان انواع مختلف شجاعت برشمرد و افزود: مجموعه سازمان دانش آموزی باید وجهه همت خود را به سوی آزاداندیشی که یکی از آرمان‎‌‎های انقلاب است معطوف کند و در این باره بحمدلله رهبر انقلاب دائماً بر برگزاری کرسی‎‌‎های آزاداندیشی تأکید دارند. وی در ادامه خطاب به معلمان و مربیان گفت: از ابتدا در خانواده خودتان و سپس مدرسه، روحیه شجاعت، توان تصمیم گیری و قدرت بیان سخن مخالف دیگران را در مجموعه دانش آموزان بارور کنید. یادگار گرامی امام افزود: ملت شجاع ملتی است که تک تک افراد آن شجاع باشند و ملتی می‎‌‎تواند مقابل تحمیل و فشار کل دنیا بایستد، حق خود را بگیرد و تن به هیچ ظلمی‎‌‎ندهد که در زندگی خصوصی خود هم اینگونه باشد‎‌‎، لذا از افراد مرعوب نمی‎‌‎توان ملت شجاع ساخت. وی تاکید کرد: شجاعت خصلتی است که مانند سایر صفات انسانی همچون هوش و ذکاوت قابل تقویت و تربیت است‎‌‎، لذا انسان باید دائماً شجاعت را در خود تمرین کند.
یادگار گرامی امام با بیان اینکه باید روح شجاعت توأم با ادب بارور شود، افزود: ادب یکی از خصلت‎‌‎های اصلی ایرانیان در طول تاریخ بوده است، به حدی که بعضاً ملت ایران متهم به تملق شده‎‌‎اند؛ لذا در ادبیات ما هم کمترین لغزش‎‌‎ها در قیاس با ادبیات سایر ملل به چشم می‎‌‎خورد. ما همواره وقتی می‎‌‎خواستیم با بزرگانمان صحبت کنیم بسیار مودبانه سخن می‎‌‎گفتیم و امروز باید مراقب باشیم که خدای نکرده جامعه دچار لغزش ادبی نشود. وی در پایان سخنان خود با توصیه به این که دائما همدیگر را به مودب بودن هشدار دهیم،گفت: باید مراقب باشیم که با توجه به گسترش فضای مجازی گرفتار بی ادبی نشویم. پس از ایراد سخنان یادگار امام، نماز ظهر و عصر به امامت وی برگزار شد.
در ابتدای این دیدار هم دکتر حمیدرضا کفاش رئیس سازمان دانش آموزی در سخنانی با بیان این که طی سه سال گذشته اردوی پیشتازان و فرزانگان سراسر کشور برگزار شده است، افزود: امسال برای نخستین بار اردوی تلفیقی پیشتازان، فرزانگان و مربیان پیشکسوت آنان برگزار شده است. حجت‎‌‎الاسلام و‎‌‎المسلمین سیدحسن خمینی ذیل عکسی از دیدارش با آزادگان دفاع مقدس، در صفحه اینستاگرام خود نوشت‎‌‎‏: «دوستان آزاده خیلی از صداوسیما گله داشتند و می‎‌‎گفتند امسال اصلاً به سالروز آزادی آزادگان نپرداخته و از کنار آن گذشته است. برخی از آنها از خاطرات خود گفتند که به راستی شنیدنی بود.
طبق آماری که یکی از ایشان ارائه کرد، مجموعاً ۴۵هزار نفر در دوره دفاع مقدس به اسارت در آمده‎‌‎اند که پس از آزادی از زندان‎‌‎های رژیم بعثی و تا کنون بیش از ۳۰۰۰ نفر از آنها رخ در نقاب خاک کشیده‎‌‎اند.
خدا به آزادگان سرافراز اجر و پاداش صالحان را عنایت کند و درگذشتگان ایشان را با سید‎‌‎الشهداء محشور نماید‎‌‎‏.»


Scroll To Top