تقدیر از ۱۵پزشک برتر در جشنواره مشاهیر پزشکی | Ettelaat International Newspaper

صفحه اصلی » اخبار » تقدیر از ۱۵پزشک برتر در جشنواره مشاهیر پزشکی

تقدیر از ۱۵پزشک برتر در جشنواره مشاهیر پزشکی

 

دومین همایش مشاهیر پزشکی کشور به مناسبت روز پزشک شامگاه جمعه به همت سازمان نظام پزشکی کشور در برج میلاد تهران برگزار شد.
به گزارش وبدا، دکتر سیدحسن‌هاشمی وزیر بهداشت بلافاصله پس از بازگشت از سفر سه روزه به نواحی محروم استان کرمان، در دومین جشنواره مشاهیر پزشکی کشور در مرکز همایش‌های بین المللی برج میلاد حضور پیدا کرد.
دکتر‌هاشمی در این همایش از سلامت به عنوان گرانمایه‌ترین سرمایه انسان یاد کرد و گفت: همه ما اشرف مخلوقات هستیم و باید قدر این نعمت را بدانیم.
وی با اشاره به اخلاق گرایی ابن سینا به عنوان سرآمد عالمان رشته پزشکی افزود: طبابت امروز بدون اخلاق فایده‌ای ندارد؛ اخلاق چیزی جز انجام عاشقانه آنچه که به درد مردم و التیام آنها بخورد نیست که البته باید همراه با مودت و مهرورزی باشد. دکتر‌هاشمی در این زمینه تاکید کرد: ما پزشکان بیشتر از دیگران وظیفه داریم از اخلاق پاسداری کنیم و از هرگونه خطا پرهیز کنیم.
وزیر بهداشت همچنین گفت: امروز همه مردم می‌دانند که پزشک باید حداقل یک سوم عمرش را تحصیل کند اما از مسئولیت اجتماعی‌ای که بر دوش پزشک است کمتر اطلاع دارند. دکتر‌هاشمی با اشاره به لزوم نمایش تصاویر زیبای پزشکی در کنار اتفاقات تلخ آن و خودداری از سیاه‌نمایی در مورد جامعه پزشکی گفت: با این حال گزارش‌هایی که به مسئولان کشور می‌رسد همواره نشان دهنده اعتماد جامعه به این قشر بوده و مجموعه عملکرد جامعه پزشکان در طرح تحول سلامت باعث افزایش اعتماد در نگاه مردم شده است. وی با اشاره به فعالیت‌های وزارت بهداشت در دوره اخیر افزود: احداث ۲هزار و۵۸۶ تخت مراقبت‌های ویژه در این دوره که ۵۰درصد کل تخت‌های مراقبت ویژه در طول تاریخ ایران است، اقدامی بی نظیر محسوب می‌شود؛ به علاوه اینکه با اقدامات انجام شده هم اکنون به ازای هر سه هزار نفر یک مراقب سلامت وجود دارد و پرونده الکترونیک برای ۵۰ میلیون ایرانی ایجاد شده است.
دکتر‌هاشمی در این مورد یادآور شد: طی سال گذشته در استان کهگیلویه و بویراحمد مرگ و میر نوزاد و مادر نداشتیم؛ در کرمان نیز طی دو سال گذشته این میزان صفر بوده است. وزیر بهداشت در پایان با تاکید بر اهمیت پرهیز از بخشی‌نگری در پزشکی عنوان کرد: برخی صنوف فقط خود را می‌بینند اما در این حوزه همواره باید تمام جامعه پزشکی و مردم در نظر گرفته شوند؛ طرح تحول سلامت در این مدت توانسته است تا حدی مشکلات مردم را حل کند؛ در این مدت ما در پرداختی از جیب مردم و توزیع و کنترل دارو با حدود ۴۲درصد کاهش روبه رو بوده‌ایم و نوسازی ۳۰هزار تخت و احداث ۲۱هزار تخت بیمارستانی ظرف دو سال اخیر، تامین ۲هزار و۵۸۶ تخت مراقبت‌های ویژه و احداث ۲۱ پایگاه اورژانس هوایی از جمله اقدامات این سال‌ها است.
وزیر بهداشت در این مراسم از ۱۵ پزشک برتر کشور شامل دکتر باقر لاریجانی، دکتر سید علی ابطحی، دکترای پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، متخصص اطفال از مرکز طبی کودکان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، دکتر احد عاطف وحید، دکترای پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، متخصص جراحی عمومی، دکتر احمدعلی نوربالا، دکترای پزشکی از دانشگاه تهران، متخصص روانپزشکی، دکتر مرضیه وحید دستجردی، دکترای پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی تهران، متخصص جراحی زنان و زایمان، دکتر سید ابوالفضل عظیم، دکترای پزشکی از دانشگاه اصفهان، دارای سوابق ریاست نظام پزشکی، عضو کمیته ترویج تغذیه با شیر مادر، دکتر ناصر کمالیان، دکترای پزشکی از دانشگاه تهران، دانشیار پاتولوژی دانشکده پزشکی، دکتر حمید رفعت، دکترای پزشکی از دانشگاه تهران، متخصص جراحی مغز و اعصاب،دکتر منوچهر دوایی، دکترای پزشکی از دانشگاه تهران، متخصص جراحی عمومی، دکتر غلام حسین نیک نژاد، دکترای داروسازی از دانشگاه تهران، متخصص داروسازی بالینی،دکتر بهرام معظمی، دکترای پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی تهران، متخصص زنان، زایمان و نازایی،دکتر مینو محرز، دکترای پزشکی از دانشگاه تهران، متخصص بیماری‌های عفونی،دکتر علی یزدانی، دکترای دندانپزشکی از دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، متخصص دندانپزشکی ترمیمی،دکتر منصور جعفری خمین، دکترای پزشکی از دانشگاه تبریز، متخصص چشم پزشکی، دکتر محمود عباسی، PHD حقوق پزشکی از دانشگاه سوربن، عضو هیات علمی و مدیر گروه حقوق پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی قدر دانی کرد.


Scroll To Top