حمله موشکی مقاومت اسلامی «نجباء» به تروریست‌ها در «خان طومان» حلب
سرویس خارجی: جنبش مقاومت اسلامی نُجَباء از دیروز حملات گسترده ای را به مواضع و مراکز وابسته به تروریست های تکفیری در استان حلب سوریه آغاز کرده است. حملات سنگین به محور «خان طومان» واقع در ریف جنوبی حلب تا کنون موفقیت آمیز بوده و تلفات عناصر گروه های تروریستی رو به افزایش است.
یگان موشکی مقاومت اسلامی نُجَباء، محور خان طومان را هدف قرار داد که بر اثر آن شماری از تروریست‌های جبهه النصره به هلاکت رسیدند.این یگان همچنین دو خودروی حامل تروریستها را منهدم کرد که به هلاکت تمامی سرنشینان آن انجامید. همزمان با این حمله، ارتش سوریه نیز سکوهای موشک‌های تاو تروریست‌ها را در جبهه خان طومان با موشک‌های هدایت شونده منهدم کرد. ارتش سوریه همچنین یک تانک و خودروی متعلق به تروریست ها را در اطراف خان طومان هدف قرار داد و منهدم کرد. این در حالی است که برخی رسانه های عربی از آمادگی ارتش سوریه و نیروهای مقاومت برای بازپس گیری منطقه خان طومان خبر می دهند. تروریست‌های تکفیری چندی پیش بر منطقه خان طومان حلب مسلط شدند و پس از تسلط بر این منطقه با انتشار تصاویر جعلی در شبکه‌های اجتماعی و انتشار اخبار نادرست از تحولات خان طومان در راستای تضعیف روحیه نیروهای مقاومت و تقویت صفوف ازهم پاشیده نیروهای خود تلاش کردند.
خبر دیگر اینکه ۲۱۰ فرد مسلح مستقر در استان «حمص» سوریه خود را تسلیم نیروهای امنیتی این کشور کردند. گفته می شود عملیات گسترده ارتش سوریه در استان حمص و حومه آن موجب ایجاد انشقاق در صفوف گروه های مسلح مستقر در این مناطق شده و به دنبال این عملیات ۲۱۰ نفر از اعضای گروه های مسلح مستقر در استان حمص سلاح های خود را زمین گذاشتند و خود را تسلیم ارتش سوریه کردند. در تحولی دیگر پس از آنکه زندانیان زندان مرکزی «حما» شماری از زندانبانان را گروگان گرفته و شورش کردند، دولت سوریه وارد عمل شد و پس از تفاهم با زندانیان، غائله را خاتمه داد. چند روز پیش، زندانیان زندان مرکزی حما شماری از زندانبان‌ها را گروگان گرفتند و در مقابل، مسئولان زندان نیز آب و برق این زندان را قطع کردند و به دنبال آن ۸۰۰ نفر از زندانیان دست به شورش زدند.
در خبری دیگر ایمن الظواهری، سرکرده القاعده در یک پیام ضبط شده گفت: ما باید به دنبال یکپارچگی نیروها در شام (سوریه) باشیم تا این منطقه از دست مهاجمان غربی و روسی آزاد شود. وی همچنین از فرآیند سیاسی تحت حمایت سازمان ملل با هدف یافتن راهکاری برای حل بحران سوریه انتقاد و از عملکرد جبهه‌ النصره در این کشور استقبال کرد. اما در تحولات سیاسی، دیروز در پاریس نشستی برای بررسی تحولات سوریه با حضور عربستان، قطر، ترکیه، فرانسه و آمریکا برگزار شد. در این نشست که ریاض حجاب، رئیس هیات عالی مخالفان سوریه نیز حضور داشت موضوع آتش بس، ارسال کمک‌های انساندوستانه و تعهد نظام سوریه به قطعنامه‌های بین‌المللی بررسی شد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ