پایان تمرینات اردویی تیم ملی فوتسال
تمرین تیم ملی فوتسال ایران ،برای حضور در جام جهانی – ۲۰۱۳ برزیل، دیروز برگزار شد و ملی پوشان در دیداری تدارکاتی، تیمی دسته یکمی را شکست دادند.

دیدار تدارکاتی تیم ملی فوتسال مقابل تیم نیک اندیش شهرداری اصفهان، دیروز صبح در کمپ تیم‌های ملی برگزار شد. تیم ملی فوتسال کشورمان در این بازی با نتیجه ۵ بر ۳ پیروز شد. مجتبی حسن نژاد (۲ گل)، قدرت بهادری (۲ گل) و علیرضا وفایی(یک گل) برای تیم ملی گلزنی کردند.اردوی تیم ملی فوتسال، بعدازظهر دیروز پایان یافت و بازیکنان، پس از انجام دیدارهای هفته ششم لیگ برتر فوتسال، از شنبه هفته آینده به اردو بازگشته و یکشنبه (۲۱ مهر) تهران را به مقصد شهر سائولوپائولو کشور برزیل ترک می‌کنند تا پیش از رقابت‌های گرندپری، دو دیدار دوستانه با تیم های لیگ برتری برزیل داشته باشند .

ایران در مسابقات گرندپری با تیم‌های آرژانتین، ژاپن و برزیل همگروه است و ۳۰ مهر در نخستین مسابقه به مصاف آرژانتین خواهد رفت.

اهمیت گرندپری

سرپرست کمیته فوتسال، معتقد است که افرادی اهمیت جام جهانی کوچک برزیل را زیر سئوال می‌برند که می‌خواهند، عملکرد خود را توجیه کنند. اهمیت مسابقات گرندپری به اندازه‌ای است که ژاپن، برای حضور در آن به مسئولان برگزارکننده، پول داده است!

سید رضا افتخاری، درباره شرایط تیم ملی فوتسال برای حضور در جام جهانی کوچک برزیل، گفت: در چند روز گذشته، به اردوی تیم ملی رفتم و با بازیکنان صحبت کردم که حرفه‌ای باشند و سعی کنند، بدن‌هایشان را آماده نگه دارند. به آنها تاکید کردم که اهمیت مسابقات گرندپری، بسیار زیاد است؛ هرچند بعضی از مربیان برای سرپوش گذاشتن و توجیه عملکرد خود در باشگاه‌ها، اهمیت این مسابقات را زیر سئوال می برند .

وی افزود: ما کجا می‌توانستیم با صرف کمترین هزینه با تیم‌های برزیل، آرژانتین، ایتالیا و سایر تیم‌ها بازی کنیم؟ ژاپن، برای حضور در گرندپری به مسئولان برگزاری مسابقات، پول داده است. درخواست‌ها برای شرکت در گرندپری، بسیار بالاست، ولی کمیته برگزاری مسابقات، فقط هشت تیم را انتخاب کرده است. اگر این مسابقات اهمیت نداشت، چنین فیلتری را برای انتخاب تیم‌ها نمی‌گذاشتند .

سرپرست موقت

افتخاری در پاسخ به سئوالی مبنی بر انتخاب سرپرست تیم ملی فوتسال در مسابقات گرندپری، تصریح کرد: تیم ملی ۱۰ روز برای برپایی اردو به برزیل می‌رود. من در این اردو همراه تیم نیستم. باقری، مربی بدنساز تیم ملی در این مدت، مسئولیت سرپرستی تیم را بر عهده دارد. زمان شروع مسابقات به برزیل می‌روم و آن موقع، سرپرستی تیم را تحویل می‌گیرم.

ایران – روسیه در یزد

افتخاری درباره برگزاری مسابقه تدارکاتی ایران – روسیه در آذر امسال، تاکید کرد: قرار بود، این مسابقات در تبریز برگزار شود، ولی تبریزی‌ها برای فراهم کردن شرایط مورد نیاز، پاسخ ندادند. سپس استان یزد را برای این بازی‌ها، پیشنهاد دادیم. تیم روسیه ۹ آذر به ایران می آید و یک روز بعد با تیم ملی بازی می کند .

غیبت قطعی نظری

سرمربی تیم ملی فوتسال با اشاره به اینکه فهرست بازیکنان را دیروز به برزیل ارسال کرد از غیبت قطعی نظری در گرندپری خبر داد.

خسوس کاندلاس، درباره آخرین تمرین ملی پوشان فوتسال، پیش از اعزام به جام‌ جهانی و پیروزی ۵ بر ۳ در بازی دوستانه، گفت: مهمترین فاکتور در فوتسال، تمرکز است که نقش حیاتی دارد. بعد از پایان بازی تدارکاتی امروز، کلافه شدم، چون که بازیکنان تمرکز لازم را نداشتند.

وی افزود: اگر بیش از حد دموکرات باشیم، تیم به هم می‌ریزد. دیروز، همه بازیکنان را بازی دادم و تعویض‌های زیادی داشتم؛ باید اینکار را می‌کردم تا ببینم، چه ترکیبی به دردمان می خورد. البته با این برنامه، تمرکز بازیکنانم بهم ریخت .

سرمربی تیم ملی فوتسال، درپاسخ به این پرسش که آیا مصطفی نظری در جام ‌جهانی کوچک، تیم ملی را همراهی می کند، گفت: او در فهرست اولیه من بود، ولی فهرست ۱۴ نفره و نهایی را دیروز ارسال کردیم و به خاطر مسائل اداری، دستم باز نبود. نظری، هنوز تمریناتش را شروع نکرده است و به همین دلیل، فقط با دو دروازه‌بان(اسماعیل عباسیان و مجتبی نصیرنیا) به برزیل می‌رویم. علیرضا صمیمی هم به دلیل مصدومیت به تیم ملی نرسید .

وی در واکنش به صحبت‌هایی که در باره بازگشت وحید شمسایی به تیم ملی فوتسال مطرح می‌شود، گفت: در این اردو، از شمسایی استفاده نمی‌کنیم، چون فهرست اولیه را برای تهیه ویزا به برزیل فرستاده ایم؛ البته درهای تیم ملی، روی همه و به خصوص شمسایی باز است. تیم او، صدرنشین لیگ برتر فوتسال است و من وظیفه دارم به عنوان سرمربی تیم ملی، همه را زیر نظر بگیرم.

Email this page

نسخه مناسب چاپ