حمله تروریستی به «العریش» مصر با ۱۳ کشته
سرویس خارجی: حمله تروریست‌ها به یک مقر امنیتی در صحرای سینا مصر، منجر به کشته شدن ۱۳نظامی‌این کشور شد.
در این راستا،‌ منابع خبری اعلام کردند: گروه‌های تروریستی به یک مقر امنیتی در غرب «العریش»، واقع در شمال صحرای سینا حمله کردند که منجر به کشته شدن ۱۳ نظامی‌مصری و زخمی‌شدن ۱۰ تن دیگر از جمله سه شهروند شد.
در همین حال، رئیس‌جمهوری مصر اعلام کرد: کشورش در یک جنگ واقعی علیه تروریسم قرار دارد و ۲۵ هزار نیروی نظامی‌مصری در منطقه سینا با تروریست‌ها در حال جنگ هستند.
«عبدالفتاح سیسی» در عین حال گفت: کشورش تلاش زیادی برای مقابله با این اقدامات تروریستی کرده و حملات افراط گرایان به طور گسترده ای کاهش یافته است.
السیسی همچنین افزود: برخی کشورها از تروریست‌های مصر حمایت مالی می‌کنند.وی در این رابطه اظهار داشت: طرح و نقشه‌ای با پشتیبانی بزرگ مالی از سوی برخی کشورهای شرور و دستگاه‌ها علیه مصر وجود دارد‌. در چنین شرایطی، هفت حزب سیاسی مصر به ریاست «الناصری» و «حمدین صباحی»، نامزد‌های سابق ریاست جمهوری این کشور، با تجمع مقابل ساختمان پارلمان مصر، به اقدام مقامات این کشور در جلوگیری از بررسی توافق‌نامه واگذاری جزایر«تیران» و «صنافیر» به سعودی‌ها اعتراض کردند.
*لیبی
یک دیپلمات لیبیایی تاکید کرد: روسیه تصمیم دارد چند مستشار و یک کشتی پشتیبانی جنگی را به آب‌های منطقه‌ای میان لیبی و مصر بفرستد.این در حالی است که، روس‌ها متعهد به حمایت از «خلیفه حفتر»، با محموله‌های سلاح و همچنین اعزام مستشاران نظامی‌روس به شرق لیبی شده‌اند که این اقدام در نوع خود بی سابقه است.

Email this page

نسخه مناسب چاپ