نیوزویک: حزب‌الله پیروز نبرد حلب سوریه است
سرویس خارجی: نشریه آمریکایی نیوزویک نوشت: حزب‌الله لبنان پیروز اصلی نبرد حلب بوده و با این کار جایگاه خود را نه تنها در سوریه بلکه در لبنان نیز محکم کرده است.
نیوزویک در یادداشتی به بررسی جنگ سوریه و آزادسازی شهر راهبردی حلب پرداخت و ضمن توصیف حزب‌الله لبنان به‌عنوان پیروز این نبرد، نوشت: این امر جایگاه حزب الله در سوریه و لبنان را استحکام بخشید‌. در این یادداشت با اشاره به برافراشته شدن پرچم‌های حزب‌الله به جای پرچم‌های گروه تروریستی «جبهه النصره» در جریان جنگ حلب، آمده است: در ۲۲ دسامبر ۲۰۱۶ دولت سوریه با حمایت حزب‌الله و روسیه توانست بعد از نبردی پرهزینه و طولانی در حلب پیروز شود.
نیوزویک تاکید کرد: با اینکه حزب‌الله متحمل خسارات و تلفاتی شد اما توانست پیروز شود.
جنگ سوریه هنوز پایان نیافته و علیرغم مواجهه حزب‌الله با دشمنان درونی و بیرونی، اما موضع خود را بعنوان قدرتمندترین نیرو در لبنان نیز مستحکم کرده است.این نشریه آمریکایی افزود: حزب‌الله اکنون از بشار اسد رئیس جمهور سوریه نیز قوی‌تر شده است.
در چنین شرایطی گروهک موسوم به «ارتش آزاد» سوریه در ششمین سال بحران این کشور اعلام کرد که رئیس جمهوری آمریکا امیدهای واهی به معارضان سوریه داده است. «اسامه ابو زید» سخنگوی گروهک تروریستی ارتش آزاد اعلام کرد که بشدت از دولت باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا انتقاد دارد.
او گفت که به دولت جدید آمریکا به ریاست دونالد ترامپ امید دارد زیرا اوباما به معارضان سوری فقط وعده داد و از سوی دیگر با ایران توافق هسته‌ای امضا کرد. این درحالی است که سخنگوی پنتاگون اعلام کرد: نیروهای عملیات ویژه آمریکا عملیات زمینی موفقیت آمیزی را در استان دیرالزور در شرق سوریه علیه گروه تروریستی داعش انجام دادند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ