اصفهان؛ میزبان جشنواره ملی فیلم کوتاه زنده رود
اصفهان – خبرنگار اطلاعات: نخستین جشنواره ملی فیلم کوتاه مستند زنده رود ۲۸ تا ۳۰ دی در اصفهان برگزار می‌شود.
دبیر اجرایی این جشنواره با اشاره به ارسال ۴۰۰ فیلم در سه بخش ملی، ویژه و مهاجرت به دبیرخانه جشنواره ملی فیلم کوتاه مستند زنده رود گفت: بر اساس نظر هیات انتخاب در مجموع ۴۶ اثر به مرحله نهایی راه یافته اند.
نرگس صابری با بیان اینکه مراسم افتتاح این جشنواره ملی ۲۷ دی در گلستان شهدای اصفهان برگزار خواهد شد و فیلم‌های منتخب نیز ۲۸ و ۲۹ دی در مجتمع فرهنگی و هنری استاد محمود فرشچیان اکران و داوری می‌شوند، افزود: مراسم پایانی نیز ۳۰ دی در اتاق بازرگانی اصفهان برگزار خواهد شد.
همچنین محمد حسین لطیفی که از داوران این جشنواره است، برگزاری چنین جشنواره‌ها را سنگ بنایی برای رشد و ایجاد انگیزه و ظهور و بروز و ارتقای جوانان دانست و گفت: مسئولان باید از این سرمایه‌ها بدون منت حمایت کنند.
او، وجود مافیا در سینمای ایران را رد کرد و افزود: گردش مالی سینمای واقعی کشورمان به طور میانگین ۸۰ میلیارد تومان در سال است که ۴۵ درصد آن عاید سینما دار می‌شود و فقط ۵۵ میلیارد تومان آن به جیب سینما می‌گردد و این جای تاسف دارد در حالی که مافیا در حوزه‌هایی شکل می‌گیرد که سود زیادی داشته باشد.
این کارگردان سینمای کشورمان ادامه داد: اگر سینمای ما صنعتی شود باعث جذب سرمایه‌ها می‌شود و چنانچه بخش خصوصی آگاهانه وارد عرصه سینما شود خیلی می‌تواند به این حوزه کمک کند. لطیفی با اشاره به اینکه اصفهان با شهر (شیان) چین خواهر خوانده است، از ساخت یک فیلم مستند مشترک با چین برای شناساندن بیشتر اصفهان خبر داد. ‏

Email this page

نسخه مناسب چاپ