مساعدت به ۴۶۹ واحد صنعتی در هرمزگان
بندرعباس ـ خبرنگار اطلاعات: برغم این که تعهدات سال جاری سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان مساعدت به ۳۰۴ واحد صنعتی بود اما این سازمان در ۹ ماه از سال توانسته است به ۴۶۹ واحد صنعتی استان مساعدت کند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان هرمزگان با اعلام این مطلب در جلسة شورای اداری استان افزود: به این تعداد از واحد صنعتی ۱۱۱ میلیارد تومان پرداخت شده است که صرف تکمیل و بازسازی خطوط تولید و راه‌اندازی مجدد برخی از واحدها شود.
مهندس خلیل قاسمی گفت: استان هرمزگان در ایجاد زیرساخت‌های بخش حمل و نقل و انرژی نیازمند توسعه توازن است.
وی همچنین از پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصدی در تکمیل طرح‌های صنعتی در ۲ سطح ملی و کوچک خبر داد و گفت: ۳۳ طرح ملی و ۱۰۳ طرح کوچک تعریف شده بود که تاکنون ۳ طرح ملی در هرمزگان به بهره‌برداری رسیده است.
او دربارة طرح‌های ملی استان، اعلام کرد: طرح بزرگ نفت ستاره خلیج فارس با حضور معاون رئیس‌جمهوری بخشی به بهره‌برداری رسید و طرح سبای فولاد خلیج فارس آماده افتتاح است.
وی در مورد سومین طرح ملی استان، گفت:‌ طرح عظیم گسترش هرمز (سایت تعمیر شناورهای بزرگ) برای تکمیل به ۴۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.
او درباره توسعه روابط کشورهای همسایه، گفت: خطوط کشتیرانی در ۲ بخش مسافری و باری بین بندرعباس ـ بندر سهارـ بندر خصب عمان با حضور مقامات ۲ کشور راه‌اندازی شد.وی در زمینه صادرات تجاری بین هرمزگان و کشور عمان در این مدت، اضافه کرد: صادرات استان هرمزگان به لحاظ تناژی و ارزش دلاری هر کدام ۳۲۵ و ۲۹۴ درصد رشد داشته است.
قاسمی گفت: در تولید شمش فولاد از ۱۳۳۷ تن به ۳۷۹۸ تن رسیده‌ایم که نسبت به دولت گذشته رشد ۱۸۳ درصدی را نشان می‌دهد. تولید آهن اسفنجی در هرمزگان نسبت به دولت گذشته رشد ۴۷ درصدی داشته است که از تولید ۵۱۳۹ تن به ۷۵۷۶ تن رسیده است.
وی در خصوص صدور جوازهای تأسیس در این استان اظهار داشت: ۹۱۷ پروانه بهره‌برداری در حوزه صنعت و ۹۴۲ طرح صنعتی صادر شده است که اشتغالزایی ۳۵ هزار نفری را بدون احتساب توسعه سواحل مکران ایجاد می‌کند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ