بیکاری؛ دشمن پنهان سیستان وبلوچستان است
زاهدان – خبرنگار اطلاعات:بیکاری یکی از مهمترین مشکلات مردم سیستان و بلوچستان است که اگر از طریق رسانه ها منعکس و از طرف مسئولان حل نشود، در آینده خسارات زیادی به دنبال خواهد داشت .
مولوی نذیراحمد سلامی عضو مجلس خبرگان رهبری در دیدار با مدیر عامل خبرگزاری تسنیم گفت: انتقال واقعیت‌های سیستان و بلوچستان مهمترین نکته‌ای است که باید رسانه‌های کشوری و استانی مورد توجه قرار دهند. وی افزود: مشکل فقر و بیکاری در استان بسیار گسترده است و جوانان تحصیلکرده ونکرده بیکارند.
نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری یاد آورشد :
بیکاری دشمن پنهان استان است واگر جلوی آن گرفته نشود بدون شک خسارات جبران‌ناپذیری وارد می‌کند. وی تاکید کرد: دشمنان در تلاشند به بهانه‌های مختلف بین مردم شیعه و سنی در نقاط مختلف کشور و ‌بویژه سیستان و بلوچستان تفرقه و اختلاف ایجاد کنند اما مردم استان و به‌ویژه علما ، روحانیون، نخبگان و دانشگاهیان بسیار آگاه و هوشیار هستند و اجازه نمی‌دهند دشمنان با ترفندهای مختلف به وحدت آنها خدشه وارد کنند.
نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به این که رسانه‌ها می‌توانند نقش موثری در زمینه آگاهی‌بخشی، افزایش بصیرت و تحکیم وحدت ایفا کنند، افزود: اگر برخی از مسلمانان آگاه بوده و درک و بصیرت کافی داشته باشند و با تکیه بر وحدت از امکانات وفرصت‌هایی که خداوند متعال در اختیار امت اسلامی قرار داده است به درستی استفاده کنند، هرگز شاهد مشکلات کنونی موجود در دنیای اسلام نخواهیم بود.
مولوی سلامی گفت: متاسفانه امروز امت اسلامی به درستی از قرآن بهره نمی‌برند و شاهد هستیم که احکام اسلامی در برخی کشورهای اسلامی به درستی اجرا نمی‌شود که این امر سبب تضعیف قدرت مسلمانان شده است. وی تاکید کرد : اگر مسلمانان سراسر دنیا تکیه بر وحدت را اصل قرار دهند بدون شک ابرقدرت‌هایی مانند آمریکا به‌راحتی تضعیف شده و امکان ظلم به دیگر ملت‌ها را نخواهند داشت.مولوی سلامی افزود : امروز پروژه‌های اسلام‌هراسی که توسط استکبار جهانی در نقاط مختلف دنیا در حال اجرااست، در پی کاهش وحدت امت اسلامی بوده و این امر سبب شده است استکبار با استفاده از دلارهای نفتی کشورهای اسلامی علیه دنیای اسلام اقدام کند.
گفتنی است؛ مجید قلی زاده مدیر عامل خبرگزاری تسنیم در سفر به زاهدان با آیت الله سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زاهدان ، فرمانده پلیس سیستان و بلوچستان و دیگر مدیران دستگاه های اجرایی دیدار کرد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ