نیاز طرح های سرمایه گذاری استان یزد به ۲۲ هزار میلیارد تومان منابع مالی
 

یزد- خبرنگار اطلاعات: مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد با اشاره به این که تاکنون ۷۱ فرصت سرمایه گذاری در استان شناسایی و تدوین شده است، گفت: برای عملیاتی شدن و اجرای طرح‌های سرمایه‌گذاری افزون بر۲۲ هزار میلیارد تومان منابع مالی مورد نیاز است.
علی نمازی افزود: ازمجموع این فرصت‌ها۱۰ فرصت به عنوان شاخص انتخاب شده که برای اجرای آن بیش از ۳۵۰۰ میلیارد تومان منابع مالی نیاز است.
وی حجم پروژه‌های سرمایه‌گذاری‌عمومی را ۱۸ هزار و۵۰۰ میلیارد تومان دانست وگفت: در بخش‌های‌ صنعت ومعدن، کشاورزی، انرژی و میراث فرهنگی و گردشگری ‌فرصت‌های خوبی برای سرمایه گذاری وجود دارد.
نائب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری
استان یزد با اعلام آمادگی برای جذب سرمایه گذاری گفت: زیر ساخت‌های لازم در این زمینه فراهم است و استقبال خوبی از طرف سرمایه گذاران شده است.
وی همچنین ‌ازبهبود و رونق فعالیت های سرمایه گذاری و اعلام آمادگی کشورهای مختلف در این زمینه خبر دادوافزود: ازآغاز فعالیت مرکز یاد شده تاکنون سرمایه گذارانی از کشورهای انگلیس، ایتالیا، آفریقای جنوبی، هند، اتریش، آلمان، فرانسه، ژاپن و چین آمادگی خود را برای سرمایه گذاری اعلام و برخی از آنها نیز فعالیت اجرایی خود را شروع کردند.
نمازی با قدردانی از حمایت مسئولان ارشد استان و مدیران دستگاه‌های اجرایی از بخش سرمایه گذاری افزود: تلاش مسوولان استان به این موضوع معطوف است و در این زمینه مشوق‌هایی در زمینه مالیات، بیمه و امور گمرکی وجود دارد که سرمایه گذاران می توانند از آن استفاده کنند.
وی در ادامه سخنانش سرمایه گذاری را پیش شرط تولید و ایجاد اشتغال را در گرو تولید برشمرد و گفت: با هدف رشد و رونق سرمایه گذاری مرکز خدمات سرمایه گذاری استان ایجاد شد و نمایندگان تام الاختیار بیش از ۲۰ دستگاه اجرایی در این محل حضور دارند و امور مربوط به سرمایه گذاری را دنبال می کنند.
وی تعامل بین دستگاه‌های اجرایی برای جذب سرمایه گذاری، ارتباط با سرمایه گذار، رفع مشکلات، ارائه مشوق ها و فرصت های سرمایه گذاری در استان را مثبت ارزیابی کرد و از پهنه بندی استان برای استقرار سرمایه گذاری به عنوان اقدامی خوب یاد کرد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ