بدهی‌های کارفرمایان هرمزگانی تقسیط می‌شود
بندر عباس ـ خبرنگار اطلاعات: مدیرکل تأمین اجتماعی هرمزگان گفت:‌ در صورت نبود امکان پرداخت بدهی‌ها به شکل نقدی، کارفرمایان می‌توانند بدهی خود را قسط‌بندی کنند که در این صورت بخشی از جریمه آنان هم مشمول بخشودگی می‌شود.سیدفاضل حیدری بلوکی در جمع خبرنگاران با اشاره به پیگیری‌های سازمان تأمین اجتماعی برای کمک به رونق فضای کسب و کار و تولید ملی افزود: قانون بخشودگی جرایم کارفرمایان خوش حساب که در نیمه نخست امسال اجرایی شده بود، با تدوین یک بسته پیشنهادی جدید و با شرایطی مناسب‌تر به تصویب هیأت وزیران رسید. وی‌گفت: امکان دریافت چک به عنوان وثیقه قابل قبول به عنوان یکی از تغییرات اعمال شده در قانون جدید بخشودگی جرایم برای تقسیط بدهی کارفرمایان وجود دارد.
او یادآور شد: این در حالی است که طبق روال معمول، واحدهای اجرایی سازمان تأمین اجتماعی فقط ضمانت‌نامه بانکی یا سند اموال منقول و غیرمنقول به عنوان وثیقه مورد قبول دریافت می‌کردند، اما در بسته جدید برای ایجاد شرایط مناسب‌تر‌ چک به عنوان ضمانت دریافت می‌شود.
وی به دیگر شرایط پیش‌بینی شده در قانون جدید نیز اشاره کرد و افزود: علاوه بر کارفرمایان واحدهای تولیدی، صنعتی و معدنی که پیشتر مشمول این قانون بودند، در شرایط جدید کارگاه‌های خدماتی نیز این امکان را دارند که از مزایای بخشودگی جرایم بهره‌مند شوند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ