آغاز ساخت بزرگترین نیروگاه خورشیدی کشور در استان البرز
کرج – خبرنگار اطلاعات :
مدیر عامل شرکت توزیع برق استان البرز از آغاز عملیات اجرایی نیروگاه ۱۰۰ مگاواتی خورشیدی با مشارکت سرمایه گذار آلمانی در استان خبر داد و گفت: این نیروگاه بزرگترین نیروگاه انرژی خورشیدی در غرب آسیا خواهد بود.
مهندس اسکندری همچنین گفت: طرح کنتور های فهام برای کنترل هوشمند مصرف انرژی برق در دستور کار قرار دارد وبا استفاده از آنها امکان قرائت کنتور های برق از راه دور فراهم خواهد شد که امید است تا پایان سال امکان استفاده از این ظرفیت برای بیش از ۱۰ هزار کنتور فراهم شود.
وی افزود : پایش شبکه بالا دستی که شامل پست های انتقال و فوق توزیع برق است باید نسبت به شرایط استان توسعه پیدا کند.
او گفت : برای تحویل انشعاب برق جدید و نصب کنتور مشکل نداریم .
وی با اشاره به این که البرز استانی نو پا و در حال توسعه است افزود: ضرورت دارد در چنین فضایی تمامی زیر ساخت ها متناسب با رشد و توسعه استان تامین شود.
اسکندری با اشاره به وجود بیش از یک میلیون و ۲۰۰هزار انشعاب برق در استان البرز ادامه داد: اکنون مدت زمان واگذاری انشعاب برق در البرز از ۶۰ تا ۷۰ روز به ۶ روز تقلیل پیدا کرده است.
وی گفت: پست برق اشتهارد که در سفر رییس جمهوری مصوب شد یکی از پروژه های بزرگ استان است که طراحی آن در حال تکمیل است و بزودی مراحل اجرایی این طرح آغاز می شود.
مدیر عامل شرکت برق استان البرز گفت: اکنون ۳۰ درصد از مصرف برق استان البرز به صنایع تعلق دارد.
وی افزود: در برخی موارد سرقت برق با استفاده از دستکاری های افراد متخلف گزارش شده است که برای مقابله با این امر طی قراردادی با یک موسسه حقوقی علاوه بر قطع انشعاب نسبت به تشکیل پرونده برای این افراد و رسیدگی از طریق مراجع قانونی اقدام می شود.
انر مدیر عامل شرکت توزیع برق استان البرز در این نشست همچنین به آغاز عملیات اجرایی نیروگاه ۱۰۰ مگاواتی خورشیدی با مشارکت یک سرمایه گذار آلمانی در البرز اشاره کرد و گفت: این نیروگاه بزرگترین نیروگاه انرژی خورشیدی در غرب آسیا خواهد بود.

Email this page

نسخه مناسب چاپ