توسعه ورزش‌های همگانی در برنامه اصفهان۱۴۰۰ ‏
 

‏اصفهان – خبرنگار اطلاعات: بر اساس تحقیق‌های انجام شده، بین ۸ تا ۱۲ درصد مردم شهر اصفهان ورزش می‌کنند و طبق برنامه پنج ساله (اصفهان۱۴۰۰)، این عدد باید به ۵۰ درصد برسد.
مدیر عامل سازمان ورزش شهرداری اصفهان با بیان این مطلب افزود: اگر چه تحقق این هدف کار بسیار سختی است، ولی امکانپذیر است.
علی قاسمی، وظیفه سازمان ورزش شهرداری اصفهان را بر اساس اساسنامه سازمان، فقط توسعه ورزش‌های همگانی اعلام کرد و گفت: این موضوع نافی حمایت‌های سازمان ورزش و همچنین مدیران ارشد شهرداری اصفهان از ورزش‌های حرفه‌ای و قهرمانی نیست و سازمان ورزش شهرداری به نوعی می‌تواند در بخش زیرساخت به ورزش قهرمانی و حرفه‌ای اصفهان کمک کند. او با بیان اینکه تمامی برنامه‌های سازمان ورزش شهرداری اصفهان منطبق با راهبردها، شاخص‌ها و محورهای برنامه (اصفهان۱۴۰۰) است و موظفیم در چارچوب این برنامه حرکت کنیم افزود: تکلیف ما در برنامه اصفهان۱۴۰۰ توسعه ورزش‌های همگانی است.
مدیر عامل سازمان ورزش شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه در اصفهان تحصیلکرده‌های دانشگاهی زیادی در حوزه ورزش وجود دارد افزود: با توجه به فرایندهای اداری موجود، هر سال نمی‌توان بیش از۱۰ تا ۱۵ نفر آنان را جذب کرد اما در بخش نظام داوطلبی از همه آنها به طور غیر مستقیم در بخش‌هایی همچون آموزش، پژوهش، داوری، اجرایی و مربیگری استفاده خواهیم کرد.
قاسمی، یکی از اهداف سازمان ورزش شهرداری اصفهان در سال آینده را، تقویت مباحث استعداد یابی ورزش در محله‌ها اعلام کرد و گفت: استعدادیابی فقط شامل بازیکنان نیست بلکه این استعداد یابی شامل مربی، مدیر اجرایی، داور خوب در محله‌ها نیز می‌شود و زمینه رشد آنها را فراهم خواهیم کرد. او همچنین از تشکیل۲۰۰۰ تیم ورزشی در محله‌های شهر اصفهان در سال آینده برای انسجام بخشی و پویایی در محله‌ها خبر داد و افزود: از سال آینده هر نوع امکان و تجهیزات برای تشکیل یک تیم و برای برگزاری یک رویداد ورزشی در محله‌ها به طور مستقیم توسط شوراهای محله مدیریت خواهد شد. وی با اشاره به اینکه شوراهای ورزش برخی محله‌ها تشکیل شده است و بعضی از آنها نیز تقویت خواهد شد، گفت: علاقه مندیم اصفهان را به ۳ دهه گذشته که فوتبال‌های گل کوچک خیابانی برگزار می‌شد، برگردانیم و بر همین اساس پویایی و انسجام بخشی محلات را از سال آینده کلید خواهیم زد.
قاسمی با اشاره به اینکه نیمی از مخاطبان ما بانوان هستند و سازمان ورزش شهرداری اصفهان نیز ۵ ورزشگاه را ویژه بانوان اختصاص داده است، افزود: سال آینده ۵۰ درصد از برنامه‌های سازمان ورزش شهرداری اصفهان ویژه بانوان خواهد بود.

Email this page

نسخه مناسب چاپ