فیون:سیاست خارجی اشتباه فرانسه و غرب را تضعیف کرد
 

سرویس خارجی:نخست وزیر سابق فرانسه و نامزد انتخابات ریاست جمهوری این کشور تاکید کرد: سیاست خارجه اشتباه به طور کلی مواضع جهانی فرانسه و غرب را تضعیف کرده است. در همین رابطه،فرانسوا فیون گفت: به طور کلی روسیه کنترل وضعیت در خاورمیانه را برعهده گرفته و در این منطقه پیش قدم است. امروزه صدای فرانسه در سطح بین‌المللی شنیده نمی‌شود در نتیجه باید به منظور برجسته کردن وجهه و تصویر کشورمان اقداماتی انجام دهیم. وی افزود: ما کنترل وضعیت در خاورمیانه را از دست دادیم در حالی که روسیه، ترکیه و ایران به شدت با نفوذ و قدرتمند شدند.
*آلمان
وزرای کشور و دادگستری آلمان در نشستی با موضوع رسیدگی به عواقب حمله تروریستی اخیر برلین روی برخی تغییرات قانونی در زمینه امنیت داخلی و مبارزه با ترور با هم توافق کردند. «توماس دمایزیر»، وزیر کشور و «هایکو ماس»، وزیر دادگستری در جریان بحث‌هایی درباره رسیدگی به عواقب حمله تروریستی اخیر برلین روی یک سری تغییرات قانونی در زمینه امنیت داخلی با هم توافق کردند.
*ایتالیا
پلیس ایتالیا با صدور بیانیه‌ای از انهدام یک شبکه جاسوسی سایبری و اطلاعاتی از نهادهای دولتی، شرکت‌ها و شخصیت‌های سیاسی این کشور از جمله نخست‌وزیران پیشین ایتالیا خبر داد. بنابر اعلام تیم تحقیق، آنها از طریق یک شبکه پیچیده رایانه‌های هک شده بدون اطلاع صاحبانشان اقدام به جاسوسی اطلاعاتی می‌کردند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ