آیت الله العظمی مکارم شیرازی: نهادها در رسیدگی به پرونده های فساد مالی متحد عمل کنند
آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید گفتند: نهادهای مختلف مسئول در رسیدگی به پرونده های فساد مالی اتحاد عمل داشته باشند تا این پرونده ها هرچه سریع تر حل و فصل شود.
به گزارش ایرنا، ایشان دیروز در درس خارج فقه در مسجد اعظم قم، افزودند: پرونده هایی مانند حقوق های نجومی، سوء استفاده های مالی کلان و قاچاق از جمله مسائلی است که باید با حضور نماینده دستگاه های اطلاعاتی، قضایی و دولت حل شود.
آیت الله العظمی مکارم شیرازی تصریح کردند: مردم منتظرند تا نتایج رسیدگی به این پرونده ها را ببینند و عاملان این مسائل محاکمه شوند. فرد باایمان و مسلمان واقعی کسی است که به دنیا و آخرت توجه دارد، به دنیا نگاه ابزاری و به آخرت نگاه هدف که دنیا را ابزاری برای رسیدن به آخرت قرار دهد.این مرجع تقلید با بیان این که فردی که دنیا و آخرت یا یکی از این دو را رها کند به سعادت نمی رسد، افزودند: اگر شخصی دنیا را مستقل ببیند هدفش جمع آوری ثروت می شود، ولی کسی که ابزاری فکر کند به حلال و حرام اهمیت می دهد.
ایشان تصریح کردند: اگر مردم به این مساله اهمیت دهند و دنیا را ابزاری برای رسیدن به آخرت بدانند، برای صلاح جامعه کافی است.
این مرجع تقلید ادامه دادند: هر کسی باید به اندازه توانش در جامعه کار کند و بر اساس روایتی افرادی که سربار جامعه هستند ملعون محسوب شده اند.
آیت الله العظمی مکارم شیرازی تصریح کردند: اگر جوانان می توانند کاری کنند و نمی کنند و وابسته به خانواده هستند، از نظر اسلام نامطلوب است و پیامبر اسلام(ص) مسلمانان را از این مساله نهی فرموده اند.
ایشان گفتند: جوانان باید بدانند که کار عار نیست و نباید تنها به دنبال پشت میز نشینی باشند، گرچه که بسیاری از پشت میزنشین های جامعه هم بیکار هستند منتهی بیکار نامرعی.
آیت الله العظمی مکارم شیرازی افزودند: مسئولان باید با همت در جامعه به فکر ایجاد شغل باشند و هر گونه کاری که مثبت و به نفع جامعه باشد ایجاد کنند.
ایشان اضافه کردند: طلبه هم که کارش امر به معروف و مبارزه با مفاسد اخلاقی است، به جامعه خدمت می کند و جلوی بسیاری از معضلات را که ممکن است به مساله ای بزرگ تبدیل شود در جلسه ای حل می کند.
ایشان ادامه دادند: این طلبه ها و روحانیان مردم را به صلاح، امنیت، ترک اختلاف و نزاع دعوت می کنند، بر همین اساس هر شهری که حوزه علمیه دارد، امنیتش از شهرهای دیگر بهتر است.

Email this page

نسخه مناسب چاپ