۲ میلیون سیمکارت دارای نقص هویتی یکطرفه شد
۲ میلیون سیمکارت پس از مهلت تعیین شده برای تکمیل اطلاعات صاحبان سیمکارت‌هایی که هویت شان دارای نقص بود، یک طرفه شد.
جهانگیر اسدی سخنگوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ایران با بیان این مطلب به ایرنا گفت: صاحبان سیمکارت‌های یکطرفه شده می‌توانند برای تکمیل اطلاعات هویتی خود در بازه زمانی تعیین شده اقدام کرده و با تکمیل اطلاعات، سیمکارت خود را به حالت عادی درآورند.
چهارشنبه پانزدهم دی معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری از تمدید مهلت مشترکان تلفن همراه برای تکمیل اطلاعات هویتی سیمکارت‌های شان تا پایان دی خبر داد.
وی درباره علت تمدید شدن مهلت تکمیل اطلاعات هویتی گفت: برخی دارندگان چنین سیمکارت‌هایی به دلیل بروز پاره ای مشکل‌های حقوقی مانند آنکه باید منتظر انحصار وراثت باشند یا طولانی شدن مسیر تعیین صاحب اصلی سیمکارت برای انتقال به صاحب جدید، نتوانسته‌اند در زمان تعیین شده نسبت به تکمیل اطلاعات اقدام کنند؛ بنابراین مقرر شد با تمدید مجدد مهلت و رفاه حال این دسته از مشترکان زمان لازم برای طی مسیرهای قانونی دراختیارشان قرار گیرد.
اسدی با تاکید بر این که هدف از این کار ایجاد مشکل برای مشترکان سیمکارت‌های تلفن همراه نیست و تنها تلاش می شود وضعیت سیمکارت‌ها در همه اپراتورها مشخص باشد، گفت: انتظار می رود در مهلت تعیین شده همه نسبت به احراز هویت خود اقدام کنند.
وی افزود: تلاش برای سامان دادن به وضع هویتی صاحبان سیمکارت‌های دارای نقص اطلاعات سبب شد از تعداد ۳۰ میلیون سیمکارت دارای هویت مخدوش در شهریور امسال، اکنون به ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار سیمکارت برسیم که نشانه اثر گذار بودن فعالیت‌ها است.
سخنگوی رگولاتوری یادآورشد: انتظار می رود همه دارندگان سیمکارت‌های با نقص هویتی از این مهلت درنظر گرفته نهایت استفاده را کرده و با جدیت نسبت به تکمیل اطلاعات خود در سامانه‌های اپراتورهای اقدام کنند تا دچار قطع خدمات سیمکارت نشوند.وی گفت: روند قطع کردن سیمکارت‌هایی که هنوز نسبت به تکمیل اطلاعات خود اقدام نکرده باشند، پس از پایان مهلت مقرر آغاز خواهد شد.
به گفته نامبرده، پس از اتمام مهلت در نظر گرفته شده برای تکمیل اطلاعات دارندگان سیمکارت، مسئولیت برعهده اپراتورها خواهد بود و آنها باید پاسخگوی رگولاتوری باشند.وی ادامه داد: گرچه امکان دارد نتوانیم همه سیمکارت‌های دارای نقص هویتی را در بازه زمانی تعیین شده سامان دهیم، اما این فرایند کمک خواهد کرد تعداد چنین سیمکارت‌هایی در همه اپراتورها به حداقل ممکن برسد.
به گزارش ایرنا، سیزدهم فروردین امسال سامانه استعلام تعداد خطوط مشترکان تلفن سیار برای ساماندهی سیمکارت‌های بدون هویت مشخص راه‌اندازی شد. مشترکان می‌توانند با مراجعه به درگاه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به بخش خدمات الکترونیک در نشانی
www.cra.irیا نشانی اینترنتی mobilecount.cra.irو از شمار سیمکارت‌هایی که با کد ملی آنان ثبت شده است، مطلع شوند.
مشترکان هر کدام از اپراتورهای تلفن همراه باید کد ملی و شماره تلفن همراه خود را در این سامانه وارد کنند. پس از ثبت اطلاعات درخواستی در سامانه، پیامکی برای مشترکان ارسال می‌شود که شماره سیمکارت‌های ثبت شده با کد ملی متقاضی در هر اپراتور تلفن همراه در این پیامک نوشته شده است.مشترکان در صورت بروز مشکل هنگام استفاده از سامانه می‌توانند موارد مورد نظر یا پرسش‌های خود را به پست الکترونیک mobilecount@cra.irارسال و راهنمایی و پاسخ لازم را دریافت کنند. جدیدترین گزارش دفتر بررسی‌های فنی اقتصادی معاونت برنامه ‌ریزی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نشان می دهد، تا پایان شهریور امسال ۱۵۰ میلیون و ۳۶۵ هزار و ۵۵۱ سیمکارت تلفن همراه از سوی اپراتورهای تلفن همراه کشور در اختیار مردم قرار داده شده است.
بر اساس این گزارش، تعداد ۷۸ میلیون و ۶۶۸ هزار و ۳۳ سیمکارت از مجموع سیمکارت‌های واگذارشده در بازه زمانی مذکور فعال بوده اند و ضریب نفوذ مشترکان فعال تلفن همراه کشور تا پایان شهریور امسال ۷۲ر۹۸درصد اعلام شده است.

Email this page

نسخه مناسب چاپ