اخبار ورزشی
 

زهرا نعمتی در فهرست «ورزشکاران تماشایی» پارالمپیک
بنا بر اعلام سایت کمیته بین المللی پارالمپیک، زهرا نعمتی یکی از ورزشکاران شاخص ۲۲ رشته بازی‌های پارالمپیک تابستانی است.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون جانبازان و معلولان، وب سایت رسمی کمیته بین المللی پارالمپیک از روز دوشنبه، ۹ ژانویه، اقدام به معرفی ورزشکاران شاخصی از ۲۲ رشته پارالمپیک تابستانی نموده است. این اقدام با عنوان ورزشکاران تماشایی« آغاز شده» و در طی این مدت ۲۳۰ ورزشکاری که از سال ۲۰۱۷ تا بازی های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو، می توانند خبر ساز باشند به عموم مردم معرفی می شوند.
در رشته تیر و کمان به غیر از نعمتی، دو کماندار از چین، دو کماندار از آمریکا و کماندارانی از چک، انگلستان و اسلواکی معرفی شده‌اند و در راگبی با ویلچرهم اسامی ۱۰ ورزشکار شاخص اعلام شد. اعلام اسامی این ورزشکاران تا ۱۹ ژانویه ادامه دارد.

صعود نفت به نیمه‌نهایی لیگ بسکتبال بانوان
نخستین دیدار از دور برگشت مرحله پلی‌آف سوپر لیگ Aبسکتبال بانوان دیروز با برگزاری یک دیدار آغاز شد.
به‌ گزارش ‌ایسنا، در نخستین دیدار از دور برگشت مرحله پلی‌آف سوپر لیگ Aبسکتبال بانوان، پالایش نفت آبادان و شهرداری بندرعباس به مصاف یکدیگر رفتند و نفتی‌ها توانستند با نتیجه‌ ۷۹ بر ۴۸ پیروز میدان شوند.
بدین ترتیب پالایش نفت آبادان با کسب دو پیروزی در مرحله رفت و برگشت راهی مرحله نیمه نهایی شد. چهره سه تیم دیگر برای صعود به مرحله نیمه نهایی هم فردا با برگزاری سه دیدار مشخص خواهد شد.
شرکت ملی گاز تهران، پالایش نفت آبادان، کیاگالری تهران، ذوب آهن اصفهان، کوشا سپهر سبلان، گروه بهمن، شهرداری بندرعباس و آرارات تهران هشت تیم حاضر در رقابت های پلی‌آف هستند که برای کسب عناوین یک تا هشت با یکدیگر رقابت می‌کنند. رستمی شیراز، شهرداری تبریز و فدائی تهران نیز به ترتیب مقام‌های نهم تا یازدهم را کسب کرده‌اند.

همگروهی بانوان هندبال ایران با چین، کره و مالدیو در قهرمانی آسیا
تیم ملی هندبال بانوان ایران در رقابت‌های قهرمانی آسیا کره با چین، کره و مالدیو همگروه است.
به گزارش ایسنا، مسابقات قهرمانی هندبال آسیا از ۲۳ اسفندتا ۲ فروردین ماه ۱۳۹۶ به میزبانی کره برگزار می‌شود. تیم ملی ایران در این رقابت‌ها در گروه Aبا کره، چین، مالدیو همگروه است.
در گروه Bهم کشورهای ژاپن، قزاقستان، ازبکستان، هنگ کنگ و ویتنام با هم رقابت خواهند کرد. ملی‌پوشان ایرانی برای آماده‌سازی خود در این رقابت‌ها هفت مرحله اردو را پشت سر گذاشته‌اند و در هفته آینده هشتمین مرحله اردوی خود را با برگزاری دیدارهای تدارکاتی با کشور آذربایجان پشت سر خواهند گذاشت.

رئیس فدراسیون جهانی شطرنج به ایران می‌آید
ایلیومژینوف رئیس فدراسیون جهانی شطرنج به زودی به ایران سفر می‌کند.
‌به گزارش فارس، تهران ٢٢ بهمن تا ١٥ اسفندماه میزبان رقابت‌های قهرمانی شطرنج بانوان جهان است. مسابقاتی که با حضور ٦٤ شطرنجباز از سراسر جهان برگزار خواهد شد. این دومین میزبانی بزرگ شطرنج بانوان ایران است. سال گذشته هم تهران میزبان مرحله دوم رقابتهای جایزه بزرگ شطرنج بانوان جهان بود.
قرار است تا جفری بورگ نماینده فدراسیون جهانی شطرنج هفته آینده برای بررسی مجدد شرایط میزبانی به ایران بیاید و پس از آن هم ایلیومژینوف رئیس فدراسیون جهانی شطرنج به ایران می آید. مژینوف تیرماه هم در حاشیه رقابت‌های قهرمانی مدارس آسیا به ایران سفر کرده بود.

Email this page

نسخه مناسب چاپ