اخبار کوتاه
مهد‌کودک‌ها د‌ر‌جه‌بندی کیفی می‌شوند
سرویس سیاسی – اجتماعی: معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با تاکید بر افزایش کیفیت خدمات مهدهای کودک، گفت: قرار است مهدهای بیشتری از نظر نوع کیفیت خدماتشان با گرفتن ستاره، درجه بندی شوند.
حبیب الله مسعودی فرید در گفتگو با ایرنا افزود: مهدهای کودک از بدون ستاره تا سه ستاره در کشور فعالیت می کنند اما در صددیم که همه مهدها به ویژه مهدهای شهری با توسعه شرایط کیفی حتما بتواند سه ستاره شوند که در این زمینه دستورالعمل جدیدی به زودی ابلاغ می شود. معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور، شمار مهدهای کودک سه ستاره در کشور را بسیار کم دانست و گفت: فقط ۱۰۰۰ مهد از ۱۷ هزار مهد کودک در کشور سه ستاره است. مسعودی فرید اظهار داشت: مهدها برای دریافت ستاره از چند وجه بررسی می شوند؛ بطورمثال این از لحاظ فضای فیزیکی، مهارت نیروی انسانی و شرایط کاری مورد بررسی قرار می‌گیرند و مهد کودکی که امتیاز بیشتری بگیرد، می تواند سه ستاره را دریافت کند. وی شمار مهد کودک‌های شهری را ۸۰۰۰ هزار واحد برشمرد و تصریح کرد: در حالی فقط ۱۰ درصد کودکان ایرانی وارد مهدهای کودک می شوند که در کشوری مانند ژاپن تمامی کودکان سه تا ۶ سال باید مهدکودک بروند.

شناسایی بیش از ۱۳ هزار متکدی و بی‌خانمان
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران از فعالیت ۳۶۹۲ گشت فوریت‌های اجتماعی پایتخت در سه شیفت ۸ ساعته در طول شبانه روز خبر داد و گفت: با اجرای طرح ساماندهی متکدیان طی پنج ماه گذشته ۱۳ هزار و ۳۵۲ نفر از متکدیان و بی‌خانمان‌ها را شناسایی و به مراکز تابعه ارجاع شده‌اند.
مجتبی عبداللهی در نشست صمیمانه با دبیران شورایاری، مدیران محلات ۱۷گانه و مدیران شهری و برون سازمانی منطقه ۱۱، با اشاره به کارنامه درخشان شهرداری تهران در حوزه‌های مختلف تاکید کرد:وضع کودکان کار و خیابان با توجه به مسائل جامعه به ویژه شهر تهران مناسب نیست و این کودکان از جایگاه حقیقی و حقوقی شایسته ای خود برخوردار نیستند البته شهرداری تهران اقدامات گسترده ای را در این باره انجام داده است اما به تنهایی نمی‌تواند همه موضوعات را در این باره به سرانجام برساند.
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری گفت: اکنون در سطح شهر تهران کودکان بسیاری هستند که توسط شبکه‌ها و گروه‌های خاص بکارگیری می شوند و در شرایط نامناسب و با تحمل فشارهای روحی روانی بالا زندگی می کنند که این موضوع در جامعه در قالب معضلات اجتماعی مانند تکدی گری، دستفروشی، بزهکاری و … بروز و ظهور دارد.

مناسب‌سازی ۲۲ بوستان در تهران برای استفاده معلولان
معاون خدمات شهری شهرداری تهران از مناسب سازی ۲۲ بوستان در مناطق شهر تهران برای استفاده معلولان خبر داد و گفت: با برنامه ریزی‌های انجام شده در هر منطقه یک بوستان برای استفاده معلولان مناسب سازی می شود.
مجتبی یزدانی با بیان این که خدماتی که در شهر تهران ارائه می شود، باید برای تمامی اقشار جامعه باشد، تاکید کرد:در همین باره در هر منطقه یک بوستان برای استفاده معلولان مناسب سازی می شود تا این عزیزان هم بتوانند از امکانات بهره لازم را ببرند. معاون خدمات شهری شهرداری تهران با بیان این که مناسب سازی این بوستان‌ها در مناطق ۲۲گانه با پیشرفت‌های بسیار خوبی همراه بوده است، افزود: این بوستان‌ها به امکاناتی مانند ویلچیر، ست ورزشی ویژه معلولان و همچنین اقداماتی نظیر ایجاد رمپ، محوطه سازی، مناسب سازی آبخوری‌ها، سرویس‌های بهداشتی، نیمکت و… متناسب با نیازهای معلولان مناسب سازی و تجهیز خواهد شد. وی گفت: تلاش می کنیم این ۲۲ بوستان پس از تجهیز و مناسب سازی‌های لازم همزمان با یوم الله۲۲بهمن امسال به این منظور بهره برداری شوند.

امنیت بازار تجریش تامین شده است
رئیس کمیسیون سلامت، ‌محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با بیان این که تلاش سازمان‌های ذی ربط برای تامین امنیت در بازار تجریش و ساماندهی دستفروشان موثر بوده است، افزود: امیدواریم این تمهیدات ادامه داشته باشد.
رحمت الله حافظی در نشست ساماندهی بازار تجریش با اشاره به تشکیل کارگروه ویژه ساماندهی بازار تجریش به منظور حل مشکلات و مسایل این بازار،‌اظهار داشت: خوشبختانه این کارگروه با همکاری سازمان‌های ذی ربط تشکیل شد و اقدامات لازم برای تامین امنیت این بازار هم انجام شده است. وی درباره روز و شب بازارهای تجریش هم گفت: بنابه گفته مسئولان زمین مناسبی برای تشکیل این بازارها در منطقه یک وجود ندارد اما در این محدوده انبار بزرگی وجود دارد که قابلیت تبدیل شدن به بازار را دارد. خوشبختانه با نصب تابلوهای اطلاع رسانی برای ساماندهی بساط گسترها و دستفروشان، همکاری خوبی انجام گرفته است و نیروهای انتظامی و شهربان هم برای ایجاد امنیت اقدامات لازم را انجام داده‌اند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ