مراسم بزرگداشت آیت‌الله‌هاشمی رفسنجانی در حسینیه جماران برگزار شد
 

مراسم بزرگداشت آیت‌الله‌هاشمی رفسنجانی، پیش از ظهر دیروز از سوی حزب اعتدال و توسعه و با حضور جمعی از مردم و مسئولان در حسینیه جماران برگزار شد.
به گزارش ایرنا، در این مراسم که علاوه بر خانواده و فرزندان آیت‌الله‌ هاشمی، حجج‌الاسلام‌ والمسلمین مجید انصاری معاون حقوقی ریاست جمهوری،علی یونسی دستیار ویژه رئیس‌جمهوری در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی، ‌مرتضی جوادی فرزند آیت الله العظمی جوادی آملی و‌ قدرت‌الله علیخانی‌ و سید حسین‌هاشمی استاندار تهران و شخصیت‌های سیاسی و فرهنگی هم ‌حضور داشتند، مرتضی بانک‌ معاون کل‌ نهاد ریاست‌جمهوری گفت: آیت‌الله‌ هاشمی مسیر حق، اعتدال و مردم را در پیش گرفت، هیچگاه از مردم جدا نشد و برای آنان حرکت کرد.
وی با تاکید بر این که ایشان هیچگاه از ولایت جدا نشد و برای ولایت کار کرد، ادامه داد: آیت‌الله‌ هاشمی با روش، منش و منطق خود در مقابل نابخردان ایستاد و آنان را منکوب کرد. عضو ارشد شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه خاطرنشان کرد: امروز حقانیت این مرد بزرگ برای ملت آنچنان روشن شده که همه آنچه نابخردان بافتند، از بین رفته است.
وی اضافه کرد: ایشان مشکلاتی را که برای نزدیکترین افراد و خانواده‌اش به وجود آوردند‌، با سعه‌صدر پشت سر گذاشت و این موضوع پاسخی محکم به عنادگران بود.
معاون کل‌ نهاد ریاست‌جمهوری اظهار داشت: ایشان، محکم و استوار انقلاب را با همه ناملایمات داخلی و خارجی به پیش برد و سعه‌صدر او درس بزرگی برای جامعه سیاسی و مدیران ماست.
بانک ادامه داد: ایشان می‌گفت برای حفظ انقلاب و اسلام و این که انقلاب ما انقلاب مستمری است هر روز باید برای آن هزینه داد. وی با تاکید بر این که آیت‌الله ‌هاشمی در همه مسایل کشور حضور داشت، فردی گوشه‌نشین و منزوی نبود و در همه صحنه‌ها حاضر بود، اضافه کرد: حضور او در همه صحنه‌ها همواره کارساز و کارگشا بود؛ انسانی تحول‌خواه بود و هیچگاه اهداف بلند و تحولات و نیازهای جامعه را فراموش نمی‌کرد و از آنها دور نمی‌شد.
فقدان آیت‌الله‌ هاشمی جبران ناپذیر است
خبر دیگر این که جمعی از اعضای شورای مرکزی انجمن دفاع از آزادی مطبوعات با خانواده مرحوم آیت‌الله‌ هاشمی رفسنجانی دیدار کردند.
به گزارش ایسنا، در این دیدار که در منزل رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد، عفت مرعشی همسر آن مرحوم در سخنانی‌، فقدان آیت‌الله‌ هاشمی را جبران‌ناپذیر خواند و از حضور مردم در بیمارستان شهدای تجریش، جماران، مراسم تشییع و دیگر مراسم‌ آن مرحوم تقدیر و تشکر کرد. وی همچنین سختی‌هایی که‌ آیت‌الله‌ هاشمی در مسیر حفظ اسلام و انقلاب و مردم‌ متحمل شده است را یادآور شد.
در این دیدار حاضرین، خدمات، همراهی، صبوری، شکیبایی، ایثار و مبارزه عملی عفت مرعشی همسر آیت‌الله‌هاشمی رفسنجانی در طول همه سال‌های قبل از انقلاب و همچنین پس از انقلاب را قابل ستایش و تقدیر دانستند .
اعضای انجمن دفاع از آزادی مطبوعات به بیان خاطراتی از دیدارهای آیت‌الله‌هاشمی با اصحاب رسانه پرداختند و از فقدان ایشان ابراز تألم و ناراحتی کردند.
نمایندگان انجمن دفاع از آزادی مطبوعات با اشاره به نقش محوری و غیرقابل انکار آیت‌الله‌هاشمی رفسنجانی در وحدت جامعه، اقدامات و مواضع ایشان‌ را در چارچوب مصلحت کشور و مردم اعلام کردند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ