اخبار کوتاه داخلی
سلطانی‌فر: انتخابات کمیته المپیک آذر ۹۶ برگزار می‌شود
وزیر ورزش و جوانان با تأکید بر اینکه انتخابات کمیته المپیک باید طبق قوانین IOCبرگزار شود، گفت: سعی‌مان بر این است که زودتر از موعد مقرر انتخابات را برگزار کنیم.
به گزارش مهر، سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان که در مجمع عمومی کمیته ملی المپیک شرکت کرده بود، در پایان این مجمع گفت: با توجه به مجموعه اتفاقات و تلاشی که در دولت انجام شده است، سعی بر این بود تا نیازهای ورزش تا حد ممکن تأمین شود؛ تلاشمان طی این سال بر این بود تا برای حضور در مسابقات و به ویژه المپیک و پارالمپیک نتایج خوبی کسب شود. سلطانی‌فر با تأکید بر اینکه انتخابات کمیته ملی المپیک باید طبق قوانین کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) برگزار شود، خاطرنشان کرد: امیدوارم شرایط فعلی که در کمیته حاکم است، تا زمان انتخابات استمرار داشته باشد. طبق قانون، دی ماه سال آینده زمان پایان دوره کاری مدیران فعلی کمیته ملی المپیک است و باید انتخابات در آن زمان برگزار شود؛ اما تلاشمان این است که آذرماه انتخابات را برگزار کنیم.

قهرمان سال ۹۵ شطرنج مردان و زنان کشور معرفی شدند
رقابت های شطرنج سال ۹۵ ایران با قهرمانی «پرهام مقصودلو» در بخش مردان و «وصال حامدی نیا» در بخش زنان به پایان رسید.
به گزارش ایرنا، فینال رقابت های شطرنج این رقابت ها از ۱۵ اسفندماه با حضور ۱۹ شطرنج باز در دو بخش زنان و مردان آغاز شد.
در بخش مردان ۱۲ شطرنج باز حضور داشتند که پس از پایان ۱۱ دور، دیروز پرهام مقصودلو با کسب ۷ امتیاز قهرمان شطرنج مردان کشور شد و پوریا درینی و پویا ادینی به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.با پایان این رقابت ها مقصودلو، درینی، ایدنی، مصدق پور و موسوی ۵ نفر نخست رقابت های شطرنج مردان عضو تیم ملی مردان شدند.
در بخش زنان وصال حامدی نیا قهرمان شطرنج زنان کشور شد و مبینا علی نسب ‌نایب قهرمان و یگانه کریمی با ۳ امتیاز سوم شد.

پیمان اکبری دستیار کولا کوویچ در تیم ملی والیبال
پیمان اکبری به عنوان دستیار کولاکوویچ و مربی جدید تیم‌ ‌ملی والیبال منصوب شد.
به‌ گزارش “ورزش سه”، پیمان اکبری ، کاپیتان اسبق تیم‌ ‌ملی و مربی سابق تیم‌ ‌ملی زیر ۲۳ سال و باشگاه پیکان به عنوان دستیار کولاکوویچ در کادر جدید تیم‌ ‌ملی والیبال فعالیت می‌کند. کولاکوویچ با تائید این خبر در کنفرانس خبری خود از حضور دنیلی میشیچ (مربی بدنساز تیم ملی صربستان) و دراگان کوبیس (سرمربی پیشین ستاره سرخ بلگراد و دستیار اول تیم ملی صربستان) هم در کادر جدید تیم ملی خبر داد.

۴ ‌ملی‌پوش کاراته ایران به هلند می‌روند
چهار کاراته کایی که با برتری مقابل رقبای خود به اردوی آماده سازی تیم ملی راه پیدا کردند طی روزهای آتی برای حضور در لیگ جهانی راهی هلند می شوند.
به گزارش مهر، مرحله دوم از رقابتهای لیگ جهانی کاراته موسوم به کاراته وان، طی روزهای ۲۶ تا ۳۰ اسفند به میزبانی هلند در روتردام برگزار خواهد شد و چهار کاراته کای کشورمان در این رقابتها شرکت می کنند.
بر همین اساس سجاد گنج زاده، سامان حیدری، ابراهیم حسن بیگی و ذبیح الله پورشیب برای حضور در این مسابقات فردا راهی هلند می شوند. شهرام هروی سرمربی تیم ملی هم در این سفر ملی پوشان را همراهی می کند. بعد از المپیکی شدن کاراته، رقابتهای کاراته وان به عنوان یکی از مسیرهای کسب سهمیه از سوی فدراسیون جهانی معرفی شده است. به همین دلیل این رقابتها اهمیتی دو چندان پیدا کرده و کاراته کاهای برتر دنیا در این مسابقات حضوری فعال دارند.

تیم ملی کشتی فرنگی در آبادان
اردوی تیم ملی کشتی فرنگی ایران برای حضور در رقابتهای جام جهانی ۲۰۱۷ عصر دیروز با انجام تمرینات سبک و ویژه قبل از وزن‌کشی به پایان رسید.
به گزارش مهر، آخرین اردوی آماده سازی تیم ملی کشتی فرنگی در سالجاری مصادف شد با تمرینات این تیم برای حضور در جام جهانی ۲۰۱۷ که از اهمیت ویژه ای برای مسئولان فدراسیون و کادر فنی برخوردار بود. این اردوی کوتاه مدت، عصر دیروز با تمرینات سبک و شاداب اردونشینان به پایان رسید تا شاگردان علی اشکانی خود را مهیای حضور در مراسم وزن کشی جام جهانی کنند.تیم ملی امروز راهی آبادان خواهد شد ویک جلسه تمرین سبک هم در این شهر خواهد داشت و سپس خود را مهیای حضور در مراسم وزن کشی می کنیم.بر همین اساس حضور سعید عبدولی در ترکیب تیم ملی هم حتمی است.

Email this page

نسخه مناسب چاپ