نهضت فین تک ها در نمایشگاه بورس، بانک و بیمه
 

همزمان با برگزاری دهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه، رویداد فین استارز ۲۰۱۷ با همکاری همه برگزارکنندگان رونمایی می شود و استارتاپ های مالی هم تحت نظارت فرابورس در این نمایشگاه حضور خواهند یافت.
مدیرعامل فرابورس ایران،از تشکیل نهضت فین تک ها در بازار سرمایه به کمک رویداد فین استارز همزمان با فاینکس ۲۰۱۷ خبر داد.
امیر هامونی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) گفت:همزمان با برگزاری دهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه رویداد فین استارز ۲۰۱۷ با همکاری همه برگزارکنندگان رونمایی می شود و استارتاپ های مالی هم تحت نظارت فرابورس در این نمایشگاه حضور خواهند یافت.
وی افزود: بازدیدکنندگان دهمین نمایشگاه بورس بانک و بیمه، فرابورس را متفاوت با دوره های قبلی خواهند دید.
(فناوری‌های مالی معادل Financial technologyیا FinTechبه شرکت هایی اشاره دارد که با کاربرد تکنولوژی تلاش می‌کنند خدمات مالی را کارآمدتر کنند شرکت‌های فعال در زمینه فناوری‌ های
مالی عموما استارت‌آپ‌هایی هستند که تلاش دارند خودشان را در سیستم‌های مالی جا بیندازند و شرکت‌های سنتی را به چالش بکشند).
هامونی با اشاره به اینکه فرابورس ایران همواره به استارتاپ‌های مالی و فین‌تک‌ها توجه ویژه‌ای دارد، اظهار کرد: استارتاپ‌های حوزه مالی می‌توانند ایده‌های خود را در رویداد فین استارز که برگزارکننده آن فرابورس است، ارائه کنند.
وی هدف از برگزاری دومین رویداد فین‌استارز در بازار سرمایه را حمایت از استارتاپ‌های مالی از طریق سرمایه‌گذاری در آن‌ها مطرح و تاکید کرد: نیابد از حوزه نوآوری‌های مالی غافل شویم؛ چرا که لزوم به کارگیری جدیدترین تکنولوژی‌ها در این حوزه بیش از پیش احساس می‌شود.
مدیرعامل فرابورس ایران زمینه هایفعالیت بیشتر استارتاپ ها را بایوتکنولوژی،نانوتکنولوژی،سلول های بنیادی، آی تی، آی سی تی، پزشکی و مخابرات دانست و گفت:عمده استارتاپ ها در این حوزه ها فعالیت می کنند و درخواست ها برای ورود شرکت های نوپا به بازار
سرمایه هم عموما از سوی این حوزه ها صورت می گیرد.
هامونی افزود: مخصوصا در حوزه سلامت، فعالیت و اقدامات بسیار جدی در شرکت های نوپا و دانش بنیان صورت گرفته است که فروردین ماه در در نمایشگاه بورس، بانک و بیمه ارائه خواهند شد.
به گفته مدیرعامل فرابورس ایران، استارتاپ ها و شرکت های کوچک و متوسط خلاق و نوآور می توانند بسیاری از بیماری ها را با طرح های نوآورانه خود ریشه کن کنند و اگر در این حوزه، تامین مالی خوبی صورت بگیرد، این نمونه ها به آسانی قابل تجاری شدن است.
وی با بیان اینکه بالغ بر ۱۵۵ شرکت SMEو دانش بنیان درخواست پذیرش خود را به فرابورس ایران ارایه کرده اند، افزود: سیستم آنلاین پذیرش شرکت ها کمک خواهد کرد که این فرایند را تسریع کنیم به طوری که شرکت ها برای پذیرش زمان زیادی را صرف نکنند.
معاون ناشران و اعضاء بورس تهران هم گفت:نمایشگاه بورس، بانک و بیمه محلی مناسب برای اجتماع تمام نهادهای مالی و شرکت های
بورسی است و امکان تعامل و ارتباط بیشتر میان شرکت های پذیرفته شده در بورس را مهیا می کند.
به گزارش روابط عمومی شرکت بورس تهران، روح الله حسینی مقدم گفت: شرکت های بورسی می توانند در این نمایشگاه از خدمات نهادهای مالی مطلع شوند و فضایی برای پیگیری مسائل سهامداران از شرکت ها و ارکان بازار سرمایه را فراهم آورند.
وی ادامه داد: هر سال در این نمایشگاه شاهد حضور سهامداران فعال و نیز سرمایه گذاران خارجی هستیم. نمایشگاه بورس، بانک و بیمه هرچند با ایده آل ها فاصله دارد اما حضور سرمایه گذاران خارجی در این نمایشگاه بسیار پررنگ است.معاون ناشران و اعضاء به لزوم دعوت از سرمایه گذاران خارجی جدید در نمایشگاه بورس، بانک و بیمه اشاره کرد و افزود: عملاً در تمام نمایشگاه ها با تعداد محدودی از بازدیدکنندگان مواجهه هستیم. بهتر است در این نمایشگاه از سرمایه گذاران داخلی و خارجی بیشتری دعوت کنیم.قاعدتاً این نمایشگاه فرصت خوبی برای افرادی است تا در فضا و بازه زمانی مشخص با بازارسرمایه آشنا شوند.
حسینی مقدم ابراز امیدواری کرد امسال شاهد حضور جدی تر سرمایه گذاران خارجی و شرکت های بین المللی در نمایشگاه باشیم. این نمایشگاه فرصت مناسبی برای معرفی محصولات شرکت های بین المللی فراهم می کند. وجود کنفرانس های بین المللی مختلف برای شناخت بازار سرمایه در حاشیه نمایشگاه و سایر اقدامات جانبی شامل تقدیر از پیشکسوتان هم اقدامات مناسبی است که می توان در نمایشگاه شاهد آن بود.

Email this page

نسخه مناسب چاپ