زهرا نعمتی به سازمان ملل ‌می‌رود
 

زهرا نعمتی به عنوان برترین بانوی ورزشکار پارالمپیک ریو در جلسه دفاع ایران از گزارش مقدماتی خود به کنوانسیون حقوق افراد دارای معلولیت سازمان ملل متحد، شرکت می‌کند.
به گزارش سایت کمیته ملی پارالمپیک، جلسه دفاع جمهوری اسلامی ایران از گزارش مقدماتی خود به کنوانسیون حقوق افراد دارای معلولیت سازمان ملل متحد، دوم و سوم فروردین ماه سال ۱۳۹۶ در ژنو، محل دفتر اروپایی سازمان ملل برگزار خواهد شد.
زهرا نعمتی که برای سومین سال پیاپی به این اجلاس دو روزه دعوت می شود، در این باره به سایت کمیته ملی پارالمپیک ایران گفت: این اجلاس هر سال در ژنو برگزار می شود. من سال گذشته هم به این نشست دعوت شدم که به دلیل مسابقات المپیک و پارالمپیک نتوانستم شرکت کنم اما امسال قرار است به عنوان ورزشکار پارالمپین ایران در این اجلاس حضور داشته باشم.وی افزود: شرکت در این جلسات برای من باعث افتخار بزرگی است و امیدوارم بتوانم نماینده خوبی برای کشورم باشم.کماندار طلایی پارالمپیک ایران به نخستین حضورش در کنوانسیون حقوق افراد دارای معلولیت اشاره کرد و افزود: سال ۲۰۱۴ برای نخستین بار در اجلاس کنوانسیون حقوق افراد دارای معلولیت شرکت کردم که بسیار عالی بود و موفقیت های بی نظیری به دست آوردیم.
زهرا نعمتی افزود: در سازمان ملل چندین بار به عنوان یک الگو برای افراد دارای معلولیت به دنیا معرفی شدم که برای من به عنوان یک بانوی ایرانی باعث افتخار بود.
وی ادامه داد: مطمئن هستم امسال هم افتخارات خیلی خوبی رقم خواهد خورد و پیام های بسیار موثر و ویژه ای برای مردم جهان بویژه افراد دارای معلولیت خواهیم داشت. مهمترین پیامی که من خواهم داشت این است که بهترین راه شکست معلولیت، ورزش است.

Email this page

نسخه مناسب چاپ