اخبار کوتاه داخلی
 

حضور حدادی در مسابقات آسیایی و بازیهای کشورهای اسلامی
پرتابگر دیسک ایران در رقابت های قهرمانی آسیا و بازیهای کشورهای اسلامی شرکت می‌کند.
به‌ گزارش ‌ایسنا، احسان حدادی که چند دوره است در رقابت های دوومیدانی قهرمانی آسیا شرکت نمی‌کند سال آینده در این مسابقه‌ها حاضر می شود.او چهار مدال طلای این بازی ها را در کارنامه دارد.همچنین به احتمال فراوان نایب قهرمان پرتاب دیسک المپیک لندن در بازی های کشورهای اسلامی که قبل از قهرمانی آسیا برگزار می‌شود شرکت می‌کند. حدادی که در حال‌ حاضر با مربی خود هادی سپهرزاد در قطر اردو زده است تا پایان سال ۹۵ به ایران باز می گردد و اردوی بعدی خود را در کیش یا آفریقای جنوبی برگزار می کند.

مصوبات آخرین نشست هیات رئیسه فدراسیون فوتبال
آخرین جلسه هیات رئیسه فدراسیون فوتبال در سال ۹۵ در مرکز تیم‌های ملی برگزار شد.
به گزارش فدراسیون فوتبال، آخرین نشست هیات رئیسه فدراسیون فوتبال با حضور مهدی تاج، علی کفاشیان، علیرضا اسدی، حیدر بهاروند، لیلا صوفی زاده، هدایت ممبینی، عبدالکاظم طالقانی، محمود شیعی و فریدون اصفهانیان دیروزدر مرکز تیم های ملی برگزار شد.
در این نشست آیین‌نامه رفتاری فوتبال کشور از سوی اعضای هیات رئیسه تصویب و مقرر شد تا اتحادیه فوتبال در قالب مشاوره در خصوص صدور مجوز حرفه ای باشگاه‌ها در صورت نیاز با سازمان لیگ برتر همکاری داشته باشد. همچنین مقرر شد پاداش ۱۵ میلیون تومانی به اعضای تیم فوتبال ساحلی که عنوان قهرمانی فوتبال ساحلی آسیا را کسب کرد، اهدا شود.
در این جلسه مقرر و مصوب شد تا باشگاه‌هایی که نزد فیفا و سازمان‌های بین‌المللی دارای حکم انضباطی هستند تا تعیین تکلیف وضع پرونده بازیکنان و مربیان خارجی در فیفا، حق جذب و انعقاد قرارداد و بکارگیری آنها را در لیگ ایران نخواهند داشت.

رقابت برترین های کشتی فرنگی جهان از فردا در آبادان
۱۱ عنوان دار المپیکی همراه با ۴۹ فرنگی کار مدال دار جهانی و قاره ای در سی و پنجمین دوره جام جهانی کشتی فرنگی در شهر آبادان حضور دارند.
جام جهانی کشتی فرنگی روزهای ٢٦ و ٢٧ اسفند با حضور هشت تیم برتر دنیا در سالن کوثر آبادان برگزار می شود.
تیم ملی ایران در گروه یک با روسیه، قزاقستان و آلمان هم گروه است و در گروه دوم این رقابت ها هم ترکیه، جمهوری آذربایجان، بلاروس و اوکراین قرار دارند.
طبق برنامه ریزی انجام شده فردا از ساعت ۹ تا ۱۲ مسابقات مقدماتی دور اول برگزار و از ساعت ۱۷:۲۰هم آئین آغاز مسابقات انجام و در ادامه از ساعت ۱۸ مسابقات مقدماتی دور دوم به انجام می رسد. جمعه هم از ساعت ۹:۱۵ مسابقات مقدماتی دور سوم آغاز و در ادامه هم مسابقات برای کسب عنوان های هفتم و پنجم، رده بندی و فینال تا ۱۹:۳۰ برگزار می شود.کشتی گیران تیم ایران در مرحله مقدماتی به ترتیب به مصاف کشتی گیران کشورهای آلمان، روسیه و قزاقستان می رود.

نخستین برد شیمیدرو پتروشیمی در بسکتبال غرب آسیا
تیم بسکتبال شیمیدر تهران در نخستین دیدارش از رقابت های غرب آسیا برابر نماینده عراق به برتری رسید.
به گزارش ایسنا، در ادامه رقابت های بسکتبال باشگاه های غرب آسیا شیمیدر سومین نماینده ایران پس از استراحت در روز نخست دیروز به مصاف المینا عراق رفت و به برتری رسید.شاگردان مصطفی هاشمی در این مسابقه با نتیجه ١٠٢ بر ٦٧ حریف خود را شکست دادند.این تیم در دومین مسابقه خود به مصاف ساجس لبنان می رود.پیش از این دیدارهم پتروشیمی سریت فلسطین را برد و نفت آبادان برابر الریاضی باخت.

دانشگاه آزاد قهرمان لیگ برتر تکواندو شد
رقابتهای لیگ برتر تکواندو باشگاه‌های کشور با قهرمانی دانشگاه آزاد در سالن خانه تکواندو به پایان رسید.
به گزارش مهر، در هفته پایانی این رقابتها چهار دیدار برگزار شد که در نهایت دانشگاه آزاد به دلیل انصراف جوانه ۸ بر صفر صاحب پیروزی شد و عنوان قهرمانی خود را تثبیت کرد. شهرداری ورامین هم بعد از سه عنوان قهرمانی متوالی نایب قهرمان شد و پاس قوامین با ۲۵ امتیاز در جای سوم ایستاد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ