بخشی از مشکلات مالی تیم‌های پرسپولیس و استقلال در سال آینده حل می‌شود
 

وزیر ورزش و جوانان گفت: بخش عمده بدهی تیم‌های پرسپولیس و استقلال مالیاتی است که امیدواریم با همکاری سازمان مالیاتی کشور برطرف شود.
مسعود سلطانی‌فر دیروز در حاشیه جلسه هیأت دولت در گفتگو با خبرنگار ما، درباره شرایط دو تیم پرسپولیس و استقلال افزود: در شرایط فعلی این دو تیم قدرتمند تهرانی دارند اداره می‌شوند و آینده‌شان هم بستگی به این دارد که چگونه مشکلات مالی‌شان حل شود.
خبرنگار ما سؤال کرد که آیا این در شأن جمهوری اسلامی ایران هست که این دو تیم به‌خاطر بدهی، دائم از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا تهدید به محرومیت و کسر امتیاز شوند؟ وی پاسخ داد: واقعاً در شأن جمهوری اسلامی ایران نیست، ولی باید به این سمت برویم که بنیان‌های ورزش کشور را تحکیم ببخشیم و با یک سری اصلاح ساختارها، بتوانیم مشکلات پرسپولیس و استقلال را به مرور حل کنیم.
سلطانی‌فر در این باره که آیا امیدوار هستید که این دو تیم در سال ۹۶ به بخش خصوصی واگذار شوند؟ اضافه کرد: فعلاً بحث واگذاری مطرح نیست، اما اصلاح ساختار آنها باید انجام و مسائل و مشکلاتشان بررسی شود و همه کمک کنیم تا این مشکلات حل شود.
وی درباره جبران بدهی‌های پرسپولیس و استقلال، اظهار داشت: بخش عمده بدهی تیم‌های پرسپولیس و استقلال مالیاتی است که در این رابطه با جلسات زیادی که در چهارماه گذشته به‌خصوص در بهمن‌‌ماه با رئیس و معاونان سازمان مالیاتی کشور داشتیم، مشخص شد که بسیاری از بدهی‌‌ها، مالیاتی است که مسئولان آنها در سال‌های گذشته حسابرسی دقیقی روی دخل و خرج‌های این دو باشگاه انجام ندادند. به‌همین‌خاطر مالیات این دو تیم علی‌الرأس شده است. وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: همه مسئولان و مردم می‌دانند که پرسپولیس و استقلال هیچ‌گاه درآمدشان علاوه بر هزینه‌هایشان نبوده است، بنابراین، مالیات بر عملکرد هم نباید داشته باشند و چون مدیران این دو تیم در سال‌های گذشته نتوانستند اظهارنامه مالیاتی خود را ارائه بدهند، هر کدام بدهی مالیاتی سنگینی را بر جای گذاشته‌اند که باید حل شود. ‌به هر حال با مجموعه سازمان مالیاتی کشور توافق شده که مسئولان این دو تیم، اسناد و گزارش‌های خود را ارائه کنند تا سازمان مالیاتی بتواند بررسی‌های خود را انجام دهد تا بتوانیم این دو تیم را از بخشی از بدهی‌هایشان معاف کنیم.

Email this page

نسخه مناسب چاپ