کی‌روش بهترین‌ها را به اردوی فوتبال فراخواند
 

«کارلوس کی روش» سرمربی تیم ملی فوتبال ایران ۱۹ بازیکن از جمله شش بازیکن از پرسپولیس را به اردو تیم ملی دعوت کرد.
به گزارش فدراسیون فوتبال، اردو تدارکاتی تیم ملی فوتبال از امروز تا ۲۸ اسفند در تهران برگزار می شود.
تیم ملی فوتبال ۲۸ اسفند ماه یک دیدار تدارکاتی با تیم ملی عراق پشت درهای بسته برگزار خواهد کرد.
محمدرضا اخباری، علیرضا بیرانوند، محمد رشید مظاهری، رامین رضاییان، وریا غفوری، پژمان منتظری، سیدجلال حسینی، مرتضی پورعلی گنجی، محمد انصاری، مسعود ابراهیم زاده، احسان حاج صفی، امید ابراهیمی، عزت اله پورقاز، مهدی ترابی، مرتضی تبریزی، ساسان انصاری، احسان پهلوان، مهدی طارمی و وحید امیری بازیکنان دعوت شده به اردوی تیم ملی فوتبال هستند.فهرست نهایی برای دیدار تیم ملی فوتبال کشورمان با قطر و چین بعد از برگزاری این اردو در تاریخ ۲۹ اسفند اعلام می شود.
بازی با تیم ملی قطر خاص است
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با بیان اینکه دیدار با قطر در راه صعود به جام جهانی بازی خاصی است، گفت: این مسابقه اهمیت فوق العاده‌ای برای من دارد.
کارلوس کی روش که برای تماشای بازی پرسپولیس و الریان در لیگ قهرمانان آسیا به قطر سفر کرده بود، در حاشیه این مسابقه به سئوالاتی درباره شرایط تیم ملی فوتبال ایران پیش از بازی با قطر پاسخ داد.
کی روش که در ورزشگاه «جاسم بن حمد» حضور یافته بود، تاکید کرد دیدار برگشت تیم های ایران و قطر در چارچوب مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ بسیار سخت خواهد بود چرا که قطر به دنبال جبران شکست بازی رفت است. سرمربی تیم ملی ایران گفت: این یک نوع مسابقه خاص در راه صعود به جام جهانی برای ماست و برای من اهمیت فوق العاده ای دارد.این مربی پرتغالی در پاسخ به سؤالی در باره کی روش در پاسخ به سئوالی مبنی بر مشکلات تیم ملی فوتبال ایران و بازیکنان غایب در لیست تیم ملی، تاکید کرد: همه چیز خوب است و برای پیروزی مقابل قطر به اینجا خواهیم آمد.
تیم ملی فوتبال ایران سوم فروردین ۹۶ در ادامه رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه از ساعت ۲۰:۳۰ در دوحه به مصاف این تیم می رود و هشتم فروردین ماه هم در ورزشگاه بزرگ آزادی از چین میزبانی خواهد کرد. دیدار رفت دو تیم با نتیجه ۲ بر صفر به سود ایران خاتمه یافت.
تلاش تاج برای حضور مربیان ایرانی در کادر فنی
همچنین رئیس فدراسیون فوتبال گفت: در خصوص تداوم حضور مربیان تیم ملی در جمع ملی پوشان فوتبال ایران تا چند روز آینده با «کارلوس کی روش» صحبت می کنم.
«مهدی تاج» دیروز در حاشیه مجمع عمومی سالانه فدراسیون فوتبال در جمع خبرنگاران گفت: عرف نیست که فدراسیون، مربیان را به سرمربی تیم ملی معرفی کند، البته این سخن بدان معنی نیست که مربیان ایرانی در کادر فنی نباشند.
وی با اشاره به دعوت ۱۹ بازیکن از سوی کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی فوتبال گفت: بازیکنان خوبی به اردوی تیم ملی دعوت شده اند و باید از سرمربی تیم ملی به دلیل حضور در قطر و تماشای دیدار پرسپولیس و الریان تشکر کنم که از همه نظر برای ما سود داشت، چرا که تعدادی از بازیکنان تیم ملی قطر در باشگاه الریان بودند و وضع بازیکنان تیم ملی در پرسپولیس را از نزدیک دید و ضمن آنکه با فضای ورزشگاه هم بیشتر آشنا شد.
وی ادامه داد: یکی دیگر از مسایل مطرح شده در این مجمع، حل نشدن مشکل مالیاتی فدراسیون فوتبال بود که برخی از اعضا اعتقاد داشتند که در بحث پولشویی خوب عمل نشده است و به همین دلیل مجمع عمومی شخصی را به عنوان مسئول پولشویی انتخاب خواهد کرد.تاج با تاکید بر اینکه فدراسیون همواره مالیات خود را به موقع پرداخت کرده است، افزود: اعتراض ما، مالیات باشگاه ها است، چرا که مالیات، ماهیت کسر از درآمد دارد و باشگاه ‌ها درآمدی ندارند و در عین حال زیانده هم هستند و فقط گزارش، موضوع مالیاتی ۳۶ میلیارد تومانی سازمان لیگ است که مطمئنا سازمان لیگ هم سودی ندارد.
وی همچنین شیرین ترین اتفاق سال ۹۵ فوتبال ایران را کسب عنوان سومی تیم ملی فوتسال ایران در جام جهانی ذکر کرد.
مجمع عمومی فدراسیون فوتبال ایران ۷۴ عضو دارد و در مجمع دیروز ۵۹ عضو مجمع از جمله «مهدی تاج» رئیس، «علی اسدی» دبیر کل، «علی کفاشیان» نایب رئیس و «لیلا صوفی زاده» سرپرست کمیته فوتبال بانوان فدراسیون فوتبال حضور داشتند.«محمدرضا داورزنی» معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان به عنوان رئیس مجمع عمومی سالانه فدراسیون فوتبال به نمایندگی از «مسعود سلطانی فر» وزیر ورزش و جوانان نیز در این مجمع حضور داشت.

Email this page

نسخه مناسب چاپ