اخبار کوتاه خارجی
 

صعود یوونتوس و تاریخ سازی لستر در لیگ قهرمانان اروپا
تیم های یوونتوس ایتالیا و لسترسیتی انگلیس با عبور از سد حریفان خود به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان باشگاه های اروپا راه یافتند.
به گزارش ایرنا، در ادامه دور برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا دو دیدار برگزار شد که یوونتوس و لسترسیتی با غلبه بر پورتو و سوییا، به مرحله بعدی رسیدند.
لسترسیتی انگلیس که در دور رفت با حساب دو بر یک مغلوب سوییا اسپانیا شده بود در بازی برگشت و در حضور تماشاگران خودی با ارائه نمایشی منطقی به پیروزی دو بر صفر رسید و صعود کرد.
«مورگان» و «آلبرایتون» گلزنان لسترسیتی در این بازی حساس بودند. همچنین «کاسپر اشمایکل» دروازه بان لستر در دقیقه ۸۰ ضربه پنالتی «انزونزی» را مهار کرد تا نقش اصلی را در صعود تیمش ایفاء کند.«سمیر نصری» هافبک باتجربه سوییا در دقیقه ۷۵ با دریافت کارت زرد دوم از زمین اخراج شد.
در دیگر دیدار همزمان، یوونتوس ایتالیا در زمین خود با تک گل دقیقه ۴۲ «پائولو دیابالا» که از روی نقطه پنالتی به دست آمد بر پورتو پرتغال چیره شد.نماینده ایتالیا در بازی رفت هم به پیروزی دو بر صفر رسیده بود تا صعود قدرتمندی داشته باشد.

اقدام هواداران آرسنال برای راحت شدن از دست ونگر
هواداران آرسنال برای راحت شدن از ونگر و نشان دادن اعتراض خود به این مربی باتجربه فرانسوی دست به یک حرکت جالب زدند.
به‌ گزارش اسکای اسپورت، آرسن ونگر روزهای بسیار سختی را روی نیمکت آرسنال می‌گذارد و نتایج ناامید کننده تیم او در فصل جاری سبب شده است صدای اعتراض هواداران آرسنال بیشتر از همیشه به گوش برسد.
هواداران این تیم لندنی در اقدامی جالب ۲۰۰۰ پوند را جمع آوری کردند تا با آماده کردن دست‌نوشته‌ای و به اهتزاز در آوردن آن در بالای ورزشگاه امارات، اعتراض خود را به ونگر نشان بدهند.در این دست نوشته از ونگر خواسته شود که در پایان فصل آرسنال را ترک کند. قرار است این دست نوشته در یک بالن گذاشته شود تا بالای ورزشگاه امارات حرکت کند و ونگر آن را به خوبی ببیند و به این نتیجه برسد که چاره ای جز جدایی از آرسنال ندارد.

ستاره دورتموند ادامه فصل را از دست داد
باشگاه بورسیا دورتموند اعلام کرد که هافبک آلمانی این تیم تا پایان فصل نخواهد توانست برای زردپوشان به میدان برود.
به گزارش “ورزش سه”، بیماری ماریو گوتزه که چندی پیش او را از جمع شاگردانش توماس توخل خارج کرد، جدی‌تر از آن چیزی است که در ابتدا به نظر می‌رسید؛ چراکه تا پایان فصل به او اجازه بازگشت به میادین را نخواهد داد.باشگاه دورتموند با اشاره به اختلال در دستگاه گوارشی بازیکن پیشین بایرن مونیخ که در ماه فوریه اعلام شد به خاطر آن برای مدتی نامشخص بازی نخواهد کرد، درباره وضع فعلی این هافبک ۲۴ ساله بیانیه‌ای به شرح زیر منتشر کرده است: «هدف اصلی برای گوتزه کسب آمادگی کامل جسمانی برای بازگشت به زمین بازی در ابتدای فصل آینده است. ما امیدواریم که گوتزه با یک برنامه تمرینی برای ارتقای عملکردش، در اوایل تابستان به تیم برگردد.» گوتزه که فصل جاری برای او یکی از دشوارترین مقاطع دوران بازیگری‌اش بود، تابستان از بایرن مونیخ جدا شد و به زردپوشان وستفالن پیوست.

Email this page

نسخه مناسب چاپ