اخبار کوتاه داخلی
 

گشایش ورزشگاه بزرگ و مدرن امام رضا(ع) در مشهد
ورزشگاه مدرن و پیشرفته امام رضا (ع) که از چند سال پیش با بودجه تولیت آستان قدس رضوی در حال ساخت بود، با حضور حجت‌الاسلام رئیسی، تولیت آستان قدس رضوی به طور رسمی افتتاح شد.
به گزارش ایسنا، در این مراسم از سنگ یادبود بنای ورزشگاه ۲۵ هزار نفری امام رضا (ع) رونمایی شد.
ورزشگاه امام رضا مجهزترین ورزشگاه کشور است که تمام هزینه‌های آن را تولیت آستان قدس رضوی تامین کرده است.
در زیر طبقات این مکان ورزشی به عنوان اولین ورزشگاه مسقف ایران سالن‌های چند منظوره‌ای طراحی شده که ورزشکاران رشته‌های مختلف می‌توانند از آن استفاده کنند.
مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان ، محمدرضا مهاجری، مجتبی روشنگر و مجتبی سرآسیابی از باشگاه پدیده و محمدرضا عباسی، اکبر میثاقیان و حسین بادامکی از باشگاه سیاه‌جامگان و خداداد عزیزی اسطوره فوتبال مشهد نیز در این مراسم شرکت کردند.
یوسفی، مدیر تربیت بدنی آستان قدس رضوی در مراسم افتتاح ورزشگاه امام رضا (ع) گفت: ابتدا باید یاد و خاطره آیت‌الله واعظ طبسی را گرامی بداریم. آنچه که برای ما مهم است اعتلای ورزش ایران اسلامی‌ است. ورزشگاه امام رضا می‌تواند در رشته‌های مختلف به خدمت به ورزشکاران ایران اسلامی بپردازد. بررسی های کارشناسی صورت گرفته نشان می‌دهد که این مجموعه می‌تواند پذیرای مسابقات بین‌المللی نیز باشد و قطعا ظرفیت صدور توانمندی‌های ایران اسلامی را دارد.
وی افزود: پیوست فرهنگی یکی از اولویت‌های ما در مجموعه ورزشی استان قدس است.

تیم بسکتبال شیمیدر در دور دوم مسابقات غرب آسیا
تیم بسکتبال شیمیدر با پیروزی مقابل ساجس لبنان به عنوان تیم نخست گروه دوم راهی مرحله بعد غرب آسیا شد.
به گزارش فارس، آخرین بازی دور مقدماتی مسابقات بسکتبال باشگاه‌های غرب آسیا، دیشب بین تیم‌های شیمیدر ایران و ساجس لبنان برگزار شد، که نماینده کشورمان موفق شد ۹۳ بر ۷۷ به برتری رسیده و به عنوان تیم نخست راهی مرحله بعد شود.پیش از این مسابقه پتروشیمی مقابل نفت آبادان به برتری رسیده بود.
با نتایج به دست آمده شیمیدر در مرحله بعد با رام الله فلسطین، پتروشیمی با المینا عراق و نفت آبادان با ساجس لبنان دیدار می کند.الریاضی لبنان هم مستقیم به نیمه نهایی راه پیدا کرد.

دوندگان ۵۰ کشور در ماراتن تهران شرکت می‌کنند
رئیس فدراسیون دو و میدانی با بیان این که دوندگان ۵۰ کشور در ماراتن تهران شرکت می‌کنند گفت: پیش‌بینی حضور ۵۰۰ دونده خارجی و ۱۵۰۰ ورزشکار ایرانی در این مسابقات را داریم.
به گزارش مهر، مجید کیهانی در مراسم تجلیل از برترین‌های دو و میدانی استان قم که در قم برگزار شد، افزود: با بودجه دولتی نمی‌توان پاسخگوی نیازهای امروز دو و میدانی کشور بود و ما با اسپانسرهایی به توافق رسیده‌ایم که امیدواریم سال ۹۶ با حضور ۳ حامی مالی کار را پیش ببریم. این مسابقات که پرشین ران خوانده می‌شود با حضور دو و میدانی کارانی از حداقل ۵۰ کشور به انجام می‌رسد و ما پیش بینی حضور ۵۰۰ دونده خارجی و ۱۵۰۰ ورزشکار ایرانی را داریم.
رئیس فدراسیون دو و میدانی تصریح کرد: پیش بینی ما این است که ۳۰۰ هزار نفر از ورزشگاه آزادی تا میدان فردوسی مسابقه را ببیند. اگر هر یک نفر یک عکس و یک فیلم از مسابقات بگیرد و در یک شبکه اجتماعی منتشر کند ۳۰ میلیون نفر این مسابقات را مشاهده می‌کنند و این یک تبلیغ بسیار خوب برای دو و میدانی و ایران است.

همگروهی ایران با زامبیا ، پرتغال و کاستاریکا
در جام جهانی فوتبال زیر ۲۰ سال
آیین قرعه کشی جام جهانی فوتبال زیر ۲۰ سال ۲۰۱۷ دیروز برگزار شد و تیم ایران در جام جهانی زیر ۲۰ سال با زامبیا، پرتغال و کاستاریکا هم گروه شد.
این مراسم در شهر «سوون» کره جنوبی» برگزار شد و ۲۴ تیم شامل ایران در این قرعه کشی شرکت کردند. بیست و یکمین دوره رقابتهای جام جهانی زیر ۲۰ سال ۲۰۱۷ از ۳۰ اردیبهشت به میزبانی کره جنوبی آغاز می‌شود. تیم‌ها در شش گروه چهار تیمی به رقابت می پردازند.
دیه گو مارادونا اسطوره فوتبال آرژانتین و پابلو آیمار هموطن آرژانتینی وی که در سال ۱۹۹۷ با این تیم قهرمان جام جهانی زیر ۲۰ سال شد، در این مراسم شرکت کردند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ