ناو هواپیمابر «وینسون» آمریکا وارد آب‌های کره شد
 

سرویس خارجی: مقامات آمریکایی از ورود ناو هواپیمابر «یو.اس٫اس٫کارل وینسون» به آبهای کره جنوبی برای شرکت در رزمایش مشترک خبر دادند. این ناو و گروه ضربت حاضر در آن بخشی از مانور مشترک کره جنوبی و آمریکا است که هدف آن آموزش برای مواجهه با جنگ احتمالی با کره شمالی است.
رزمایش «راه‌حل کلیدی» از روز دوشنبه آغاز شده و تا ۲۴ مارس ادامه دارد. این رزمایش با حضور ۳۰۰ هزار نیرو بزرگترین مانور در نوع خود از لحاظ مقیاس به شمار می‌رود. در این رزمایش از جنگنده‌های «اف ۳۵ بی» و سامانه دفاع موشکی «تاد» استفاده خواهد شد.از سوی دیگر، روسای ارتش آمریکا و کره‌ جنوبی در تماس تلفنی هشدار دادند کره شمالی احتمالا در واکنش به مانورهای مشترک میان دو کشور دست به «اقدامات تحریک آمیز» بزند. نخست وزیر چین هم همزمان نسبت به وقوع درگیری هشدار داد.این درحالی است که،وزیر خارجه آمریکا «رکس تیلرسون» قرار است در تور آسیایی خود به ژاپن، کره جنوبی و سپس چین برود .
* کره جنوبی
دادستان های کره جنوبی، رئیس جمهوری برکنارشده این کشوررا برای پاسخگویی به برخی سوالات احضار کردند.
«پارک گئون های» که پس از کنار گذاشته شدن کامل از قدرت توسط دادگاه قانون اساسی این کشور مصونیت قضایی خود را از دست داد، بیست و یکم ماه مارس جاری (سوم فروردین ماه) با حضور در دادگاه پاسخگوی سئوالات قضات خواهد بود.

Email this page

نسخه مناسب چاپ