نانسی پلوسی: مهاجران ایرانی سهمی استثنایی در رشد آمریکا دارند
 

سرویس خارجی:رهبر اقلیت دموکرات مجلس نمایندگان ایالات متحده در بیانیه‌ای به مناسبت فرا رسیدن نوروز، نقش مهاجران ایرانی در جامعه آمریکا را ستود و گفت: ایرانی-آمریکایی‌ها سهمی استثنایی در علم و خدمات عمومی در کشور داشته‌ و دارند.
رسانه های امریکا اعلام کردند: نانسی پلوسی در این بیانه تصریح کرد: آمریکا ملتی سربلند از مهاجران است. وی در همین رابطه افزود: «هر شخص یا خانواده‌ای که به اینجا می‌آید – خواه در ۲۰۰ سال پیش و خواه در دو سال پیش – با خود خوش‌بینی، عزم و اراده و شهامت را به همراه می‌آورد، ویژگی که به طور منحصر بفردی آمریکایی است. به گفته پلوسی ، جوامع ایرانی – آمریکایی در علم، امور مالی و خدمات عمومی ایالات متحده، نقشی حیاتی در کمک به ارتقای گوناگونی و توسعه در کشور داشته است.
از سوی دیگر،شبکه خبری «ام‌اس‌ان‌بی‌سی» آمریکا بخشی از اسناد مالیاتی سال ۲۰۰۵ دونالد ترامپ را منتشر کرد.خبر دستیابی به پرونده مالیاتی ترامپ را ابتدا «راشل مدو» خبرنگار ام‌اس‌ان‌بی‌سی در توییتر اعلام کرد. وی گفت: این اسناد مربوط به فعالیت‌های تجاری ترامپ در سال ۲۰۰۵ است.دقایقی بعد از این توییت، کاخ سفید واکنش تندی نشان داد و این شبکه را به «قانون‌شکنی» و «سرقت اطلاعات» متهم کرد.در بیانیه کاخ سفید عنوان شد که ترامپ در آن سال ۱۵۰ میلیون دلار درآمد داشته و جمعا ۳۸ میلیون دلار مالیات پرداخت کرده است.در همین حال،کمیته ملی حزب دمکرات آمریکا در بیانیه ای نوشت: ترامپ برای پنهان کردن ارتباطات مالی خود با روسیه اطلاعات کامل مالیاتی اش را منتشر نمی‌کند.این کمیته در بیانیه خود اعلام کرد: تمایل کاخ سفید برای انتشار بخشی از اطلاعات مالیاتی دونالد ترامپ در زمانی که دلخواه آنهاست اثبات می کند، اعلام ترامپ در مورد عدم انتشار این اطلاعات به دلیلی حسابرسی بهانه ای بیش نبوده و این اقدام ترامپ شرم آور است.
در همین راستا،شلدون وایت هاوس (Sheldon Whitehouse) سناتور دموکرات گفت: رئیس اف.بی.آی به وی وعده داده است، چنانچه تحقیقاتی درزمینه ارتباط بین ستاد انتخاباتی ترامپ با روس ها وجود داشته باشد ، نتیجه آنرابه وی اطلاع دهد.در چنین شرایطی،نخست وزیر چین،در پایان نشست سالانه پارلمان این کشور اظهارداشت: ما نمی‌خواهیم شاهد هر گونه جنگ تجاری میان دو کشور آمریکا و چین باشیم. وی افزود: مسائلی را که نمی توان در مدت زمان سریعی بین دو کشور حل کرد باید به زمانی دیگر موکول شود.نخست وزیر چین همچنین تاکید کرد: روابط واشنگتن و پکن بر پایه رعایت اصل “چین واحد” بنا شده است وسیاست چین واحد به رغم تغییر شرایط همواره بدون تزلزل ادامه یافته است.در این حال،تیلرسون وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد:در صورتی که شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد اقدام به اعمال اصلاحات نکند، ممکن است کشورش از این شورا خارج شود. از طرفی،یک دادگاه فدرال در آمریکا شکایت بومیان بر جلوگیری از عبور لوله نفتی در بخش‌هایی از داکوتا را رد و حکم داد که ممانعت از آن علیه منافع ملی خواهد بود.

Email this page

نسخه مناسب چاپ