تقویت زیرساخت ها و سرمایه انسانی بورس
شرایط حاکم بر بازار سرمایه کشور نیاز به آموزش در بین اهالی بازار سرمایه را افزایش داد که این امر فعالیت بیشتر کانون کارگزاران در زمینه اقدامات پیشگیرانه، قانون گذاری و آموزش را به همراه داشت.
سید روح الله میرصانعی دبیر کل کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار فعالیت یک ساله این کانون را تشریح کرد و گفت: کانون کارگزاران به‌عنوان یک تشکل خود انتظام سعی کرده مستقل از شرایط بازار سرمایه فعالیت های خود را گسترش دهد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)،دبیر کل کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار فعالیت یک ساله این کانون را تشریح کرد و گفت: کانون کارگزاران به‌عنوان یک تشکل خود انتظام سعی کرده مستقل از شرایط بازار سرمایه فعالیت های خود را گسترش دهد.
وی ادامه داد: در سال ۹۴کانون زیرساخت ها و سرمایه انسانی خود را تقویت و تعاملات مثبتی را با سایر ارکان از جمله سازمان بورس و اوراق بهادار داشت و در دهمین سال فعالیت خود عملکرد قابل قبولی را در بخش‌های مختلف ثبت کرد.
دبیر کل کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه عملکرد کانون کارگزاران بورس اوراق بهادار در سه حوزه مختلف شامل “آموزش”، “امور مربوط به اعضای خود” و “کمیته سازش” قابل بررسی است گفت: کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار به عنوان یکی از متولیان آموزش در بازار سرمایه، برای پوشش نیازهای آموزشی گام های مهمی برداشته است.
وی افزود: این کانون دوره های آموزشی مربوط به سه گواهینامه کاربردی”نظارت و کنترل داخلی شرکت های کارگزاری”، “گواهینامه کاربردی پذیرش سفارش مشتریان اوراق بهادار” و “گواهینامه کاربردی پذیرش سفارش مشتریان کالایی” را برگزار می کند که هر کدام از آن ها پیش نیاز دریافت جایگاه شغلی خاصی در صنعت کارگزاری است.
به گفته میرصانعی کانون کارگزاران در حوزه مسائل مربوط به صنعت، هم دوره ها و سمینارهای متنوعی نظیر “مبارزه با پولشویی”، “استخدام اثربخش، چرایی و چگونگی اخراج کارکنان”، “چارچوب فعالیت صندوق های سرمایه گذاری در بازار سرمایه ایران”، “آشنایی با قوانین کار و تامین اجتماعی”، “آشنایی با اختلافات و تخلفات در بورس اوراق بهادار” برگزار کرد تا همه مسائل مربوط به واحدهای شغلی بازار سرمایه پوشش داده شود.
دبیر کل کانون کارگزاران با بیان اینکه این کانون از عموم سرمایه‌گذاران در بازار سرمایه غافل نشده گفت: دوره‌های مرتبط با مسائل عمومی بازار سرمایه نظیر دوره های “تحلیل تکنیکال”، “تحلیل بنیادی”، “آموزش مالی رفتاری” و … برای عموم سرمایه گذاران برگزار شد.
وی به دومین بخش فعالیت کانون اشاره کرد و گفت: کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار از ۱۰۸ عضو تشکیل شده که در مجموع ۵۹۰۰ پرسنل یا شخص وابسته به عضو دارند.
میرصانعی ادامه داد: رسیدگی به مسائل و مشکلات شرکت‌های کارگزاری، کمک به رفع آن و پیگیری موضوعات تا حصول نتیجه از فعالیت های مهم کانون در راه رفع مشکلات اعضای خود است.
وی گفت: از مهمترین امور اعضای کانون، پیگیری مشکلات شرکت های کارگزاری در حوزه های مالیاتی، تامین اجتماعی،عوارض کسب و پیشه شهرداری، مسائل کارگزاران در حوزه‌های تخصصی بورس است.
دبیر کل کانون کارگزاران ادامه داد: اعطای امتیاز به اعضا در فرآیند رتبه بندی(دوره زمانی سالانه)، برگزاری جلسات، سمینارها و گردهمایی ها، ارائه گزارش آمار معاملات به صورت تجمیعی و ماهانه به همراه نمودارهای آماری، تهیه گزارش از صورت های مالی شرکت های کارگزاری عضو و برگزاری کارگروه های تخصصی با حضور مدیران بازار سرمایه از جمله اقدامات انجام شده است.
وی افزود: کانون در سال جاری هفت گردهمایی با حضور اعضا، ۴۵ جلسه کارگروه و ۳۸ جلسه کمیته تخصصی در حوزه های مختلف برگزار کرد.
میرصانعی به برگزاری جلسات کمیته سازش کانون کارگزاران اشاره کرد و گفت:طبق ماده ۳۶ قانون بازار اوراق بهادار، اختلافات ناشی از فعالیت حرفه‌ای کارگزاران، مشاوران سرمایه‌گذاری، ناشران، سرمایه‌گذاران و سایر اشخاص ذی‌ربط، ابتدا در کانون‌ها طرح شده و در صورت عدم ‌سازش، این اختلافات توسط “هیئت‌ ‌داوری” سازمان بورس و اوراق بهادار رسیدگی می‌شود.
وی با بیان اینکه طبق همین ماده از قانون این کمیته به عنوان مرجع اصلی حل و فصل اختلافات در بازار سرمایه، طبق دستورالعمل مربوطه و در قالب یک نهاد میانجی‌گر، به رسیدگی دعاوی می‌پردازد گفت: بسیاری از اختلافات ارجاعی به این کمیته در همین مرجع حل و فصل می شود.

Email this page

نسخه مناسب چاپ