غرفه کودک و نوجوان در نمایشگاه فاینکس ۲۰۱۷
دهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه با هدف معرفی پتانسیل های بازار سرمایه به سرمایه گذاران خارجی، گسترش فرهنگ سهامداری، ارتقاء آشنایی بنگاه های اقتصادی با تنوع روش های تامین مالی و فرآیند پذیرش در بورس تهران و آشنایی عموم هموطنان با بازار سرمایه ۲۶ تا ۲۹ فروردین ۹۶،در محل دائــمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار خواهد شد.
برپایی دهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه علاوه بر فراهم کردن زمینه آشنایی اقشار مختلف جامعه با بازار سرمایه و پول، بزرگترین اجتماع فعالان بازار مالی را رقم می زند و توانمندی ها، نوآوری ها، دستاوردها و خدمات متنوع مالی را در معرض مشاهده و بهره برداری عموم بالاخص سرمایه گذاران داخلی و خارجی قرار می دهند.
مشارکت کنندگان طیف گسترده ای از ارکان بازار، کارگزاری ها، تامین سرمایه ها، مشاوران سرمایه گذاری، سبد گردانان، هلدینگ ها، ناشران بورسی، بانک ها و بیمه ها هستند.
با توجه به برگزاری نمایشگاه ۹۵ در زمان ترافیک مجامع شرکت‌های بورسی و فصل تعطیلی مدارس و دانشگاه ها، براساس تدابیر اندیشیده شده برای سال ۹۶ زمان برپایی این نمایشگاه در ماه فروردین در نظر گرفته شده است.
قرار است طی چهار روز برگزاری نمایشگاه در غرفه بورس تهران در سالن۳۵ (سالن ارکان بازار سرمایه) ۳۰ نفر از کارشناسان بورس تهران به سئوالات سهامداران،سرمایه گذاران، کارآفرینان، پژوهشگران و دانشجویان پاسخ دهند و همراه با آن ۱۴ دوره آموزشی در محل غرفه برگزار خواهد شد.
در این دوره ها عناوین مختلفی در زمینه فرآیند پذیرش شرکت ها، معرفی تنوع روش های تامین مالی از طریق بورس، فرآیند سرمایه گذاری در بورس تهران، ساز و کار معاملات در بازار اختیار معامله و معرفی تارنمای بورس تهران برای عموم بازدید کنندگان برگزار می شود.
آخرین خبرها در ارتباط با نمایشگاه فوق حاکی است که با هدف توسعه فرهنگ سهامداری و سرمایه گذاری برای آینده سازان و نسل جوان و نوجوان کشور، تفاهم نامه همکاری بین شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس (وابسته به سازمان بورس و اوراق بهادار) با شرکت دانشگاهی کارآفرینان شایسته فردا (مجری طرح ملی کاشف) منعقد شد.
در این تفاهم نامه نخستین گام همکاری های مشترک بین شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس با شرکت دانشگاهی کارآفرینان شایسته فردا، در اجرا و پشتیبانی غرفه نوجوانان نمایشگاه فاینکس ۲۰۱۷ برداشته شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه ( سنا)، در رابطه با این همکاری، خدمات متنوعی با محوریت بازارهای مالی به ویژه بازار سرمایه برای نوجوانان علاقمند تبیین می شود.
از دیگر اهداف این تفاهم نامه ایجاد زمینه های مناسب برای همکاری بیشتر بین طرفین در حوزه های علمی- پژوهشی، فرهنگ سازی و آموزشی، مشاوره تخصصی و برگزاری دوره های آموزشی و کارگاهی فی ما‌بین شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس و طرح ملی کاشف است.
بر این اساس، اجرا یا حمایت از طرح‌های تحقیقاتی و آموزشی مشترک، بهره‌مند شدن طرفین از توانمندی‌های پژوهشی و آموزشی یکدیگر از قبیل بنیه علمی و کارشناسی، امکانات تخصصی، کارگاهی،کتابخانه‌ای، ارتباطات بین‌المللی و فضای فیزیکی و توسعه همکاری‌های مشترک ملی از موضوعات این تفاهم نامه است. همچنین همکاری های مشترک در طراحی و برگزاری مشترک همایش ها، کارگاه‌های دانش‌افزایی و نشست‌های تخصصی و مانند آنها؛ اولویت های تحقیقاتی طرفین جهت هدایت و تبیین طرح های تحقیقاتی مشترک؛ اجرای پروژه های پژوهشی و آموزشی؛ مطالعات راهبردی و میان رشته ای؛ تولید محتوای آموزشی مفاهیم بازار سرمایه برای نوجوانان؛ طراحی و تولید بازی های آموزشی در زمینه مفاهیم بازار سرمایه و ارائه خدمات مشاوره‌ای در زمینه موضوعات مورد نیاز طرفین از دیگر موضوعات تفاهم‌نامه همکاری‌های علمی‌، پژوهشی و آموزشی شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس با شرکت دانشگاهی کارآفرینان شایسته فردا (کاشف) است.
از سوی دیگر معاون توسعه بازار امور شعب و شبکه فروش بیمه سرمد، فاینکس ۲۰۱۷ را فرصتی برای شناسایی بهتر صنعت بیمه دانست و گفت: با توجه به ضریب نفوذ بیمه در اقتصاد و توسعه کشور، لازم است شرکت های بیمه ای بیش از پیش شناخته شوند . به گفته وی نمایشگاه و حضور در آن اساساً برای معرفی و برندینگ شرکت‌های مختلف اقتصادی اهمیت بالایی دارد و دهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه (فاینکس ۲۰۱۷) به عنوان یک رخداد بزرگ مالی در کشور شناخته می شود که مجریان آن برای برگزاری هرچه بهتر آن باید تدابیر لازم را بیندیشند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ