بهره برداری از ۳۲۰۰ متر آزادراه رشت ـ قزوین، تردد در این محور را متحول می کند
 

سرویس شهرستانها:معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به زیربار ترافیک رفتن ۳۲۰۰ متر از ۱۱ کیلومتر باقیمانده آزادراه رشت – قزوین گفت: بهره برداری این بخش از باقیمانده آزادراه، تردد در این محور را متحول می‌کند.
محمدباقر نوبخت در مراسم افتتاح رسمی‌۳۲۰۰ متر از ۱۱ کیلومتر باقی مانده آزادراه رشت – قزوین، به دشواری‌های کار در این مسیر اشاره کرد و افزود: این پروژه، کار توسعه ای نبود که بتواند به فوریت به بهره برداری برسد، به همین جهت این کار امروز با مساعی زیاد به انجام رسیده است.
وی با اشاره به پیگیری‌های انجام گرفته درباره انجام این پروژه براساس زمانبندی‌های تعیین شده اضافه کرد: بعد از چندبار برگزاری جلسات و پیگیری، مشاهده کردم که دست اندرکاران تلاش می‌کنند تا بتوانند امکان تردد ایمن و راحت را برای مهمانان نوروزی و مردم استان گیلان فراهم کنند.
نوبخت با قدردانی از همه دست اندرکاران این پروژه گفت: تسهیل در عبور و مرور مردم یک بخش از کار است و بعد باید ببینیم به چه ترتیب این پروژه می‌تواند در کنار تحول در تردد مردم، موجب رونق اقتصادی شهرهای این منطقه شود.
وی افزود: یکی از اهداف ما این است که برای مهمانان و نیز مردم گیلان، تردد تسهیل شود اما اصل این است که توسعه اقتصادی منطقه را شاهد باشیم.
معاون رئیس جمهوری اظهار داشت : دولت و سازمان برنامه و بودجه با همه توان، از طرح‌هایی که زمینه ساز رونق اقتصادی منطقه شود، حمایت و پشتیبانی می‌کنند.
وی با قدردانی از مشاوران ، مجریان و دیگر دست اندرکاران اجرای این پروژه گفت: برای پاداش احسان این زحمات ظرف روزهای آینده با فوریت، اعتبارات تکمیلی با اولویت پرداخت به نیروی انسانی، به صورت نقدی پرداخت می‌شود.
نوبخت به پروژه راه آهن رشت – قزوین نیز اشاره و اضافه کرد: برای راه آهن نیز تصمیمات ویژه ای داشته ایم و همانطور که اعلام شد، بهار سال آینده شاهد افتتاح آن خواهیم بود.
عملیات اجرایی ساخت آزادراه قزوین – رشت از سال ۱۳۸۳ آغاز و تا سال ۱۳۸۸ قسمت عمده آن تکمیل شد و از منتهی الیه آزادراه قزوین – زنجان تا امامزاده‌هاشم(ع) به طول ۱۳۸ کیلومتر به بهره‌برداری رسید اما ۱۱ کیلومتر از این مسیر آزادراهی بین رودبار و منجیل، باقی مانده بود که حجم بالای سرمایه‌گذاری در شرایط سخت اجرای کار موجب شد سرمایه‌گذار در این پروژه ورود نکند.
شهرستان رودبار ، مدخل ورودی به گیلان از سمت جنوب استان محسوب می شود و در ۶۷ کیلومتری مرکز گیلان واقع است.
۱۰ هزار میلیارد ریال هزینه برای ۵ محور
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل در مراسم بهره برداری از قطعه نخست آزادراه منجیل شهرستان رودبار گفت: امسال افزون بر ۱۰ هزار میلیارد ریال فقط در ۵ محور شمال کشور هزینه شده است.
خیرالله خادمی‌افزود: در محور قزوین – الموت سالانه حدود ۱۰۰۰ میلیارد ریال هزینه می‌کنیم که کریدور جدیدی به تنکابن استان مازندران از طریق قزوین باز می‌شود.
وی ادامه داد:امسال در محور فیروزکوه حدود ۱۰۰۰ میلیارد ریال، محور هراز ۱۰۰۰ تا ۱۱۰۰ میلیارد ریال، آزادراه رشت – قزوین افزون بر ۱۲۰۰ میلیارد ریال، آزادراه شمال ۶۰۰۰ میلیارد ریال و الموت ۱۰۰۰ میلیارد ریال هزینه کرده ایم.
معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید و با دستور وزیر راه، قرار شد ساماندهی در محورهای منتهی به شمال کشور انجام دهیم چراکه هم نیاز ملی برای کشور بود و هم نیازی است که در زمان پیک ترافیک، معضلاتی را برای مردم ایجاد می‌کرد.
وی گفت: مردم در برخی از مقاطع زمانی برای عبور از محورهای شمال اعم از این محور یا هراز، فیروزکوه یا چالوس در زمان پیک ترافیک، بین ۶ تا ۱۰ ساعت متوقف می‌شدند.
به گفته خادمی، این مساله علاوه بر تلف کردن وقت مردم موجب آزردگی آنان می‌شد آن هم زمانی که قرار بود مردم شادی کنند و برای آنها ذائقه خوبی ایجاد شود.
وی گفت: در ۳ ماه برای این محورها ، طرح جامعی تهیه و قرار شد فعالیت‌ها را در ۵ محور یادشده متمرکز کنیم.
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل اظهار داشت:با پشتیبانی و پیگیری سازمان برنامه و بودجه و دستور وزیر راه و شهرسازی، تمامی‌این محورها در حال به اتمام رسیدن هستند که موجب رفع مشکلات پیشین در این گلوگاه‌ها
‌می‌شود.
وی افزود: در محور فیروزکوه ۴۰ کیلومتر مسیر ساخته نشده بود که بیشتر تونل بود و بخشی از آن سال گذشته افتتاح شد و بخش دیگری از آن در چند روز آینده زیربار ترافیک می‌رود.خادمی‌ادامه داد: از ۱۰۱ کیلومتر محور هراز، ۵۳ کیلومتر یا تونل یا پل یا دیوار حائل است که کار بسیار سنگینی است و در این دولت ۳۰ کیلومتر مورد بهره برداری قرار گرفته است و سال آینده نیز ۲۸ کیلومتر دیگر مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.
وی گفت: آزادراه شمال مشکلی برای راهسازی کشور بود و مردم سال‌ها منتظر پایان آن بودند و در سال‌های ۹۴ و ۹۵ ، حجم عملیات بسیار عظیمی‌در قطعه اول برای تردد به شمال کشور انجام شد.
خادمی‌افزود: طی ۱۷ سال گذشته، این آزادراه ۳۳ درصد پیشرفت داشت ولی در سال‌های ۹۴ و ۹۵ نزدیک به ۴۹ درصد پیشرفت داشته و اکنون قطعه اول آزادراه شمال، ۸۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که در بهار یا تابستان سال آینده، زیربار ترافیک می‌رود.
خادمی‌آزادراه رشت – قزوین را کریدور چهارم شمال کشور ذکر و اضافه کرد: این آزادراه ۱۳۸ کیلومتر طول دارد که اتمام ۱۱ کیلومتر آن باقی مانده و تبدیل به معضلی شده چراکه هزینه اتمام آن در زمان کنونی، تقریبا برابر با همان ۱۳۸ کیلومتر است.به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی، کریدور شمال – جنوب ۱۳۴۰ کیلومتر است که از بندر امام (ره) به بندرانزلی وصل می‌شود و سراسر این کریدور، چهار خطه و به صورت آزادراهی ساخته شده و تنها بخش منفکی که از این پروژه وجود داشت، این بخش بود.وی افزود: با ساختن این بخش از محور، کریدور آزادراهی و بزرگراهی ما بین شمال و جنوب کشور وصل می‌شود و می‌توانیم ترانزیت ایمن، راحت و بدون توقف را در این مسیر داشته باشیم.
۵ استان کشوربه شبکه ریلی متصل می‌پیوندند
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: شبکه ریلی کریدور شمال – جنوب تا تهران و قزوین آمده است و زمانی که به شمال کشور متصل شود، می‌تواند نقطه عطفی باشد.
خادمی‌با بیان این که ۵ محور ریلی کشور هم در حال عملیات اجرایی است که همزمان ریل گذاری می‌شوند، افزود: ما فقط سه پیمانکار ریل گذار در کشور داشتیم، اما توانستیم با استفاده از ظرفیت آنها پنج محور را همزمان ریل گذاری کنیم که در هیچ دوره ای، چنین کار بزرگی همزمان در کشور نشده است.
وی اظهار امیدواری کرد که در دولت تدبیر و امید، این ۵ استان کشور به شبکه ریلی وصل شوند.
معاون امور مسافری راه آهن جمهوری اسلامی‌ایران در مراسم بهره برداری از ۷ طرح عمرانی در ۲ ایستگاه راه آهن خراسان رضوی گفت: ۱۱۵ واگن مسافربری جدید و بازسازی شده سال ۱۳۹۵ به ناوگان ریلی کشور اضافه شده است.
میرحسن موسوی افزود: متوسط سن ناوگان مسافری ریلی ایران امسال به ۳۰ سال و در مسیر خراسان به ۲۴ سال رسید.
وی افزود: ارتقاء کیفیت در بخش راهبری و تجهیز قطارها شامل تهیه لوازم رفاهی مانند نوکردن پتوها و ملحفه‌ها جهت ارائه خدمات بهتر و همچنین لوازم صوتی تصویری و رفتار مناسب با میهمانان و مسافران انجام شده است.
معاون امور مسافری راه آهن جمهوری اسلامی‌ایران ادامه داد: در ۳ سال اخیر به منظور بهبود خدمات کار ساخت، بازسازی و بهسازی ساختمان‌ها و سالن‌های مسافری، نمازخانه‌ها، سکوها و تجهیزات ایستگاه‌های راه آهن با اعتبار ۲ هزارمیلیارد ریال در دستور کار راه آهن قرار گرفت.
وی گفت: در این چارچوب امسال ساخت ۲۷ نمازخانه در سراسر شبکه حمل و نقل ریلی در دستور کار قرار گرفت که تاکنون ۱۰ واحد از این نمازخانه‌ها به بهره برداری رسیده اند.
موسوی افزود: ۱۲ واحد دیگر این نمازخانه‌ها در مسیر راه آهن تهران – مشهد قرار دارد. پنج واحد آن مربوط به راه آهن خراسان بوده که ۳ مورد آنها به بهره برداری رسیده است.
وی ادامه داد: بر اساس مصوبه هیات مدیره راه آهن جمهوری اسلامی‌ایران و در راستای ارتقای خدمات رسانی به زائران بارگاه منور حضرت رضا(ع) ۳۵۰ واگن مسافربری بالای ۴۰ سال سن از رده خارج شد و با برنامه ریزی انجام شده تا انتهای سال ۹۶ واگن‌های بالای ۳۰ سال سن مورد بازسازی قرار می‌گیرند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ